Cienie pod oczami – jak z nimi walczyć?

Cienie pod oczami – jak z nimi walczyć?

Czasem cienie pod oczami mogą być jednak symptomem choroby, zwłaszcza jeśli pojawiły się nagle i bez widocznego powodu. Mogą zwiastować m.in. alergię, np. na kurz, pyłki, sierść, która powoduje zapalenie błony śluzowej nosa. Pod wpływem uczulającego czynnika następuje obrzęk, naczynia krwionośne rozszerzają się, przez co stają się bardziej widoczne. Cienie pod oczami mogą oznaczać także anemię, problemy z nerkami, choroby tarczycy lub cukrzycę. Jeśli jednak cienie pod oczami są jedynie naszą urodą i nie zwiastują żadnej choroby to nie pozostaje nic innego jak podjąć z nimi walkę. Na pewno warto, bo nie tylko dodają lat, ale też sprawiają, że twarz wygląda na wiecznie zmęczoną.

ODPOWIEDNI KREM POD OCZY. Z dostępnych na rynku kosmetyków wybierajmy te, które w składzie mają witaminę C, znaną ze swoich rozjaśniających właściwości i witaminę K, wzmacniającą naczynka. Jeśli cienie pod oczami są skutkiem starzenia się skóry to warto wybierać kremy z kolagenem lub składnikami, które pobudzają jego produkcję. Dobre rezultaty przynosi także stosowanie kosmetyków na bazie arniki górskiej, kasztanowca, miłorzębu japońskiego lub ruszczyku kolczastego, które poprawiają mikrokrążenie, wzmacniają i udrażniają naczynia krwionośne, zmniejszając podatność do gromadzenie się płynów wokół oczu. Skutecznym sposobem na zamaskowanie cieni pod oczami jest odpowiednio wykonany makijaż. Najlepiej sprawdza się stosowanie korektora rozjaśniającego pod oczy. Trzeba go odpowiednio dobrać do cery, by wyglądał naturalnie i podkreślał naszą karnację. Należy przy tym pamiętać o nawilżaniu skóry, która pod wpływem działania podkładu lub korektora może mieć skłonność do przesuszania się. Efekt wizualnego zmniejszenia cieni pod oczami uzyskamy też, gdy w wewnętrzny kącik oka nałożymy jasny, rozświetlający cień do powiek.

OGÓREK I HERBATA. Sprawdzonym domowym sposobem na cienie pod oczami jest położenie na powieki i pod oczy (na ok. 5-10 min) schłodzonych w lodówce plasterków ogórka, które wykazują działanie wybielające. Można także wypróbować zaparzonych i również schłodzonych torebek czarnej herbaty, która z kolei działa ściągająco i łagodzi przy okazji obrzęki. Jeśli nie mamy jednak pod ręką ani ogórka, ani herbaty, możemy użyć zwyczajnych stołowych łyżek. Najlepiej zostawić je na noc w lodówce i rano przyłożyć na chwilę na powieki i pod oczy lub wykonać delikatny masaż skóry kostkami lodu.

SEN. Kiedy cienie pod oczami są jedynie skutkiem zmęczenia i niewyspania, czyli doszło w tym miejscu do zastoju krwi i limfy, najlepszym na nie lekarstwem jest sen. Nie można o nim zapominać, gdyż to najważniejszy aspekt, dzięki któremu nasz organizm może zdrowo funkcjonować. Cienie nie znikną, jeśli nie zmienimy niezdrowego trybu życia. Picie nadmiernych ilości kawy czy herbaty, brak ruchu na świeżym powietrzu oraz palenie papierosów na pewno nie pomogą w pozbyciu się ciemnych podkówek pod oczami.

ALGI I SUROWY ZIEMNIAK. Okład z alg doskonale sprawdzi się na cienie pod oczami, ponieważ algi nie dość, że poprawią krążenie, to dodatkowo zawierają również substancje, które nawilżają i regenerują skórę. Domowym i skutecznym sposobem jest również papka z surowego ziemniaka. Jak ją przygotować? Zmiksuj surowego ziemniaka, aby powstała z niego papka, a powstałą masę nałóż na oczy i pozostaw na 30 minut.

Udostępnij:
0