Face&Look > MODA > PORADY > ZDROWIE > Mężczyzna > Czy codzienne picie piwa szkodzi?

Czy codzienne picie piwa szkodzi?

Alkohol posiada zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Niektórzy zaglądają do kieliszka bardzo często, inni okazjonalnie. Trzeba mieć świadomość tego, że napoje wyskokowe nie są obojętne dla naszego zdrowia. Jednym z najpopularniejszych rodzajów alkoholu jest piwo. Jest to trunek niskoprocentowy, dlatego wiele osób sięga po piwo codziennie. Czy jednak jest to bezpieczne?

Codzienne picie piwa uzależnia

Jednym z dużych minusów codziennego picia piwa jest to, że takie zachowanie prowadzi do uzależnienia. Co gorsza, mowa tu zarówno o uzależnieniu fizycznym, jak i psychicznym. Organizm człowieka uzależnionego zaczyna domagać się coraz większych ilości piwa. Niestety, wiele osób zaczyna od spożywania jednego piwa dziennie, a kończy się to trudną do opanowania chęcią sięgnięcia po więcej.

Regularne picie dużych ilości alkoholu, nawet jeśli jest to piwo, prowadzi do problemów emocjonalnych. Mogą pojawić się trudności z funkcjonowaniem w grupie. Uzależnienie może powodować również problemy finansowe oraz trudności w miejscu pracy. Walka z uzależnieniem jest niesamowicie trudna. Nierzadko wymaga sporych nakładów finansowych. Dobrze byłoby więc zrobić wszystko, aby uzależnienia uniknąć. Jak bowiem powszechnie wiadomo, łatwiej zapobiegać niż leczyć.

Piwo jest wrogiem Twojej figury

Nie od dziś wiadomo, że alkohol to przede wszystkim puste kalorie. Codzienne picie piwa nie sprzyja więc atrakcyjnej sylwetce. Jeśli będziemy wypijać kilka butelek lub puszek piwa dziennie, z całą pewnością przybędzie nam kilogramów. Winą za to możemy obarczyć tylko i wyłącznie siebie.

Nigdy nie należy zrzucać odpowiedzialności na towarzystwo, którym się otaczamy. To my sami powinniśmy mieć świadomość tego, z jakimi konsekwencjami wiąże się codzienne picie piwa.

Alkohol pity codziennie może sprawić, że panie zaokrąglą się w biodrach, a u panów pojawi się klasyczny piwny brzuszek. Ćwiczenia i dieta oczywiście pomogą, ale najważniejszym co musimy zrobić, będzie ograniczenie alkoholu.

Piwo spożywane w nadmiarze niszczy organy wewnętrzne

Sporo mówi się o dobroczynnym wpływie piwa na nerki. Nie da się jednak ukryć, że w Polsce bardzo często nadużywamy tego stwierdzenia. Niestety, piwo pite codziennie w żadnym razie nie może być traktowane jako lekarstwo. Nie rozwiąże ono żadnego problemu zdrowotnego i nie przyczyny się do poprawy naszego funkcjonowania.

Nadmiar alkoholu szkodzi przede wszystkim wątrobie, która ma być przecież odpowiedzialna za detoksykację naszego organizmu. Jej świadome niszczenie jest więc przejawem skrajnej nieodpowiedzialności. Codzienne picie piwa szkodzi również na żołądek.

Spożywanie dużych ilości alkoholu przyczynia się do znaczącego pogorszenia funkcjonowania układu trawiennego. Mogą pojawić się wrzody oraz bolesne nadżerki żołądka. Walka z tego rodzaju schorzeniami nie jest natomiast ani łatwa, ani przyjemna. Warto więc dwa razy zastanowić się nad tym, zanim zakupimy do domu tygodniowy zapas piwa.

Artykuł powstał we współpracy z Uzaleznienia-Terapia.pl

 

Na zakupy z promocjami zapraszamy do sklepu faceandlook.com

Tizmi Total Body Balm – wielozadaniowy balsam do pielęgnacji całego ciała. Cena promocyjna 17,49 zł

 

Dodaj komentarz