Czy warto udać się do dermatologa z przebarwieniami skórnymi?

Czy warto udać się do dermatologa z przebarwieniami skórnymi?

Charakterystyka przebarwień skórnych i główne przyczyny

Przebarwienia skórne to miejsca na ciele, które odróżniają się barwą od pozostałej powierzchni skóry, przez co powodują problem głównie natury estetycznej. Przebarwieniami skóry poniekąd są np. piegi, ale również plamy starcze, które występują u ludzi starszych np. na dłoniach czy policzkach. Powstają wskutek braku lub nadmiaru komórek skórnych produkujących melaninę.

Obecnie przebarwienia skórne są możliwe do usunięcia za pomocą nie tylko leków, ale również różnych kremów czy zabiegów kosmetycznych. Najlepszym jednak sposobem na rozpoznanie zmiany skórnej i dobranie odpowiedniej kuracji jest zwrócenie się o pomoc i konsultację dermatologiczną – niektóre zmiany skórne mogą być niebezpieczne i prowadzić do powstania np. czerniaka, czyli nowotworu skóry.

Pomoc specjalisty jest nieoceniona!

Wszelkie zmiany skórne, pieprzyki, niepokojące znamiona czy inne reakcje skórne powinny być konsultowane z dermatologiem, ponieważ samodzielne działanie w kierunku ich usunięcia czy wyblaknięcia może prowadzić do zaognienia zmiany i dalszych problemów. Dermatolog dzięki swojej fachowej wiedzy jest w stanie stwierdzić, czym dokładnie jest problematyczne przebarwienie skóry, a zatem dobrać również odpowiednią kurację medyczną lub zlecić zabiegi, które wyeliminują zmianę bądź zmniejszą jej widoczność.

Konsultacja dermatologiczna jest najbezpieczniejszym początkiem walki z niechcianymi przebarwieniami – szczególnie dotyczy to zmian w obrębie twarzy i oczu, gdzie skóra zwykle jest znacznie bardziej delikatna niż w innych obszarach ciała. W tych miejscach eksperymentowanie z kremami, maściami czy innymi zabiegami może sprawić, że zamiast pozbyć się problemu, jedynie przyczynimy się do jego zaognienia.

Czy przebarwienia to powód do niepokoju?

Ludzka skóra jest podatna na czynniki zewnętrzne, a jej wygląd w dużej mierze zależny jest od kondycji i wieku organizmu. Niektóre przebarwienia skórne, jakie pojawiają się w konkretnych miejscach, mogą mieć podłoże hormonalne, świadczyć o jakiejś chorobie organizmu, czy zwyczajnie być reakcją skóry np. na promienie słoneczne.

Przebarwienia skórne są jednak w większości przypadków możliwe do usunięcia, a obecna medycyna umożliwia komfortowe ich leczenie i usuwanie. Czasem jedynie odpowiednio dobrane leki mogą doprowadzić do wyleczenia przebarwień, jednak w większości przypadków konieczna jest interwencja na poziomie medycyny estetycznej. Dobra wiadomość jest taka, że zabiegi te są powszechnie dostępne i atrakcyjne cenowo.

Artykuł powstał przy współpracy z Febumed

Na udane zakupy zapraszamy do sklepu faceandlook.com

Bielenda Professional, SupremeLab, ekskluzywny rewitalizujący krem pod oczy. Cena 56,99 zł/15 ml

Udostępnij:
0