Czym się kierować przy wyborze kremu do rąk?

Czym się kierować przy wyborze kremu do rąk?

 

Rozważ stan skóry swoich rąk

Wybierając odpowiedni krem do rąk, musisz przyjrzeć się kondycji skóry twoich dłoni. Zakup odpowiedniego kosmetyku powinien być podyktowany jej potrzebami, dlatego warto zastanowić się nad kilkoma ważnymi aspektami. Odpowiedz sobie na poniższe pytania.

  • Czy twoja skóra na tej części ciała jest sucha?
  • W jakim stopniu jest ona przesuszona?
  • Czy dodatkowo jest ona skłonna do alergii?
  • Czy twoja skóra jest wiotka?

Jeśli borykasz się z umiarkowanie suchymi dłońmi, wystarczy Ci regularne stosowanie standardowego kremu nawilżającego. Natomiast jeżeli Twoja odpowiedź na którekolwiek z pozostałych pytań brzmi ,,tak’’, uniwersalny krem okaże się nieskuteczny. W tym przypadku trzeba będzie wybrać specjalistyczny kosmetyk.

Kremy do rąk o specjalistycznych właściwościach

W sytuacji przesuszenia skóry trzeba zastosować specyfiki o właściwościach silnie nawilżających. Takie działanie wykazują między innymi zapobiegające utracie wody ceramidy, silnie nawilżająca jeżówka purpurowa (zwana też echinaceą), głęboko nawadniający olej z awokado czy prawdziwi pogromcy bardzo suchej skóry  aluzeny. Analogicznie, jeśli masz skłonności do alergii objawiających się nadwrażliwością na niektóre kosmetyki, najlepiej sięgać po hipoalergiczne preparaty przeznaczone do skóry wrażliwej i podatnej na podrażnienia. Tutaj najlepiej sprawdzą się substancje takie jak bisabolol (przeciwzapalny i przeciwbakteryjny ekstrakt pozyskiwany z rumianku rzymskiego).

Wiotka skóra to najczęściej wynik starzenia się organizmu wskutek działania wolnych rodników. W zniwelowaniu niepożądanego efektu pomogą specyfiki bogate w witaminę C, odpowiedzialną za odnowę włókien kolagenowych, a co za tym idzie  odzyskanie jędrnych dłoni. Podobne działanie wykazuje stymulujący metabolizm komórek koenzym Q10 oraz wygładzająca zmarszczki elastyna.

Dobry krem, czyli jaki?

Co cechuje dobry krem do rąk? Przede wszystkim musi to być naturalny specyfik na bazie olejów i witamin, bez dodatku parafiny. Składnik ten ma wielu przeciwników ze względu na zatykanie porów skóry oraz nadprodukcję sebum. Równie niepożądanymi substancjami są parabeny, czyli potencjalnie szkodliwe dla zdrowia sztuczne konserwanty. Według niektórych badań powodują one zmiany gospodarki hormonalnej, które mogą przyczyniać się do rozwoju nowotworów.

Wiele osób odradza również stosowanie produktów zawierających dużą ilość gliceryny (czyli ponad 25% alkoholu trójwodorotlenowego). Niektórzy eksperci twierdzą, że przy takim stężeniu tej substancji może wystąpić silne przesuszenie i podrażnienie dłoni.

Artykuł partnera


Zapraszamy na inspirujące zakupy do sklepu faceandlook.com

Yope, krem do rąk Ginger & Sandalwood Tree. Cena 29,72 zł/100 ml

 

Udostępnij:
0