Detoks — jak oczyścić swój organizm?

Detoks — jak oczyścić swój organizm?

Najważniejsze zasady detoksu?

Detoks, czyli oczyszczenie organizmu z toksyn, dzięki zastosowaniu właściwej diety wpływa pozytywnie na nasze ciało. Umożliwia pozbyć się metali ciężkich, nadmiaru cukru, oraz innych szkodliwych substancji, które na co dzień spożywamy. Czas trwania detoksu zależy od rodzaju diety, jaka zostanie wybrana i może wynosić od jednego, nawet do siedmiu dni.

Diety oczyszczające organizm dedykowane są przede wszystkim osobom zdrowym. Jeśli więc cierpisz na jakieś przewlekłe schorzenia, masz wahania poziomu cukru we krwi, lub zaburzenia jelitowe, przed rozpoczęciem detoksu powinieneś skonsultować się z lekarzem. Pomocna może się również okazać pomoc dietetyka.

Dieta oczyszczająca pomaga nie tylko oczyszczać organizm z substancji toksycznych, ale również obniżyć wagę, oraz pozbyć się nadmiaru wody.

Dieta sokowa na oczyszczenie organizmu

Jedną z najbardziej popularnych metod detoksu jest dieta sokowa, oparta na sokach owocowo-warzywnych spożywanych zamiast posiłków stałych. Zaleca się wypijanie około 6  porcji świeżego soku bez dodatku cukru, by zapewnić organizmowi właściwą dawkę energii oraz witamin i mikroelementów.

Dieta sokowa ma wiele korzyści – forma płynna pozwala na szybkie i łatwe wchłanianie się substancji odżywczych. Warzywa i owoce zaś to niezwykle bogate źródło witamin, mikroelementów oraz związków antyoksydacyjnych, które obniżają ryzyko zachorowania na wiele chorób cywilizacyjnych. Właśnie dlatego stanowią one podstawę nowej piramidy żywienia opracowanej przez Instytut Żywienia i Żywności.

Soki można przygotowywać samemu, jednak trzeba zadbać o różnorodność wykorzystywanych owoców i warzyw stosowanych podczas diety. Warto zauważyć, że typowe domowe sokowirówki powodują podgrzewanie się wyciskanych soków, przez co tracą one wiele cennych składników odżywczych. By ułatwić sobie przeprowadzenie detoksu, skorzystaj z oferty cateringu dietetycznego, gdzie możesz zamówić dietę sokową, na wszystkie dni oczyszczania organizmu. Dzięki różnorodności oferty dieta sokowa nie jest nudna oraz pełnowartościowa.

Jak przygotować się do oczyszczenia organizmu?

Do diety oczyszczającej trzeba się odpowiednio przygotować. Oznacza to, że już na kilka dni przed rozpoczęciem detoksu musisz odstawić, jedzenie z fast foodów, alkohol, papierosy oraz kawę. Kolejnym istotnym krokiem jest zwiększenie dziennej ilości spożywanych owoców i warzyw, która powinna wynosić od 0,5 do 1 kg. Zacznij także pić więcej płynów – przede wszystkim wody oraz lekkich naparów ziołowych.

Idealną porą na przeprowadzenie diety sokowej jest lato oraz wczesna jesień, kiedy dostępny jest szeroki wybór świeżych sezonowych owoców oraz warzyw. Jeśli jednak skorzystasz z opcji cateringu dietetycznego, możesz taki detoks przeprowadzić o dowolnej porze roku. Nasze soki to zróżnicowane mieszanki owocowe i owocowo-warzywne zapewniające energię i niezbędne składniki odżywcze.

Dieta sokowa – jak ją zakończyć?

Warto pamiętać, że dieta sokowa trwa tylko kilka dni. Jeśli będziesz ją stosować po raz pierwszy, zaplanuj sobie detoks na 1, maksymalnie 2 dni. Jeśli początki masz już za sobą i znasz reakcje swojego ciała, możesz ją przedłużyć do 4 maksymalnie 5 dni.

Istotnym elementem oczyszczenia organizmu jest proces wychodzenia z detoksu, który musi trwać stopniowo. Na początku rozszerz swoją dietę o stałe posiłki warzywne i całe owoce. Mogą być to warzywne zupy oraz warzywa gotowane lub duszone, bez dodatku mięsa czy tłuszczu. Dopiero w kolejnych dniach stopniowo można wprowadzać: nabiał, chude mięso, makaron pełnoziarnisty oraz kaszę i tłuszcze roślinne. Utrzymując dietę bazującą na zdrowych i chudych produktach, której warzywa i owoce stanowią podstawę, nie tylko zrzucisz wagę, ale również poprawisz kondycję i zdrowie.

 Zobacz, naszą bogatą ofertę diet sokowych na fit-juice.pl/.

 

Po kosmetyki zapraszamy do naszego sklepu faceandlook.com

Udostępnij:
0