Face&Look > ZDROWIE > FITNESS > FLYBOARD (czyli nowy, ekscytujący sport wodny)

FLYBOARD (czyli nowy, ekscytujący sport wodny)

FlyBoard to dyscyplina sportów wodnych, która od niedawna w błyskawicznym tempie podbija świat. Sprzęt umożliwia latanie nad wodą, skoki delfina, pływanie pod wodą z dużą prędkością, a nawet wykonywanie skomplikowanych ewolucji w powietrzu dzięki butom podłączonym giętką rurą do źródła wody pod ciśnieniem. Przeczytaj, na czym polega!

FlyBoard jest jedną z najnowszych dyscyplin sportów wodnych, która umożliwia „latanie” a także wykonywanie różnych akrobacji zarówno ponad, jak i pod wodą. Jest to konstrukcja składająca się ze specjalnej platformy z butami, która za pomocą 18-metrowego, elastycznego węża połączona jest ze skuterem wodnym. Moc turbiny skutera wodnego i wąż zasysający wodę pozwalają unieść nas na wysokość sięgającą nawet 8-10 m!

Po uruchomieniu, spod nóg wybijają potężne strumienie wody pod ciśnieniem, co przekłada się na unoszenie nad wodą. Widok jest niezwykle efektowny. Oprócz wznoszenia się nad wodą można również nurkować i znów się wynurzać, co do złudzenia przypomina sposób, w jaki pływają delfiny na pełnym morzu. FlyBoard daje także możliwość akrobacji wokół własnej osi, wzloty w górę, pod kątem oraz nury w wodę.

Przed przystąpieniem do zabawy, instruktor omawia zasady bezpieczeństwa oraz udziela rad, jak korzystać ze sprzętu, aby jak najdłużej utrzymać równowagę. Osoba, która korzysta z atrakcj,i zostaje wyposażona w kamizelkę asekuracyjną, piankę i kask. Po uruchomieniu FlyBoardu można unosić się nad powierzchnią wody w kontrolowany sposób. Ewolucje nad wodą zależą od naszej odwagi i wyobraźni, a w głównej mierze od odpowiedniego balansowania ciałem. Zazwyczaj wykonuje się od 10 do 30 minut lotu. Podczas realizacji instruktor przez cały czas czuwa nad przebiegiem zabawy, obsługując skuter wodny oraz udzielając wskazówek.

FlyBoard występuje w trzech wersjach. W pierwszej, podstawowej, moc uniesienia kontroluje wyłącznie operator płynący na skuterze i jest to opcja polecana dla początkujących. Drugi, nieco droższy model pozwala nam na samodzielne sterowanie mocą strumieni wodnych. To wersja dla zaawansowanych użytkowników. Trzeci model jest w trakcie końcowej fazy opracowań oraz testów i nie będzie wykorzystywał skutera wodnego. Zamiast tego, za pomocą dodatkowego urządzenia będzie samodzielnie zasysać wodę ze zbiornika wodnego.

– Ekstremalne rozrywki są obecnie bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu, mogę też dodać smaku wakacyjnym wyjazdom. Na urlopie, kiedy chcemy odpocząć od pracy, biura i komputera, dostarczą nam niesamowitych emocji i sprawią, że wakacje zapamiętamy na długo. Jeśli wybierasz się na urlop w kraju i chcesz spróbować sportów ekstremalnych, sprawdź wcześniej rozrywki dostępne w okolicy i zarezerwuj sobie czas na ich wypróbowanie – mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Swoich sił na zamiennikach oryginalnego FlyBoardu, które powstały ze względu na szybki rozwój tego sportu wodnego, możesz spróbować w wielu lokalizacjach na terenie Polski. Radom zaprasza nad jezioro Domaniowskie, Wrocław i Opole zachęcają do odwiedzenia WakeParku, a w Warszawie można wybrać się nad Zalew Zegrzyński. Szkoły flyboardingu znajdują się we wszystkich większych aglomeracjach miejskich. W Polsce odbywały się także pokazy FlyBoard, m.in. na Mazurach czy w okolicy Poznania.

FlyBoard jest dyscypliną rozwijająca się w ekspresowym tempie. Skutecznie podbija serca ludzi, zarówno poprzez widowiskowe pokazy zawodowców, jak fakt, że mogą go spróbować nawet amatorzy. Umożliwia jedyne w swoim rodzaju latanie nad wodą. Masz ochotę spróbować?

Dodaj komentarz

Komentarze

sisi13

Zalew Zegrzyński czeka Wink Tylko dla mnie musiałaby być wersja z operatorem.

Agaagaja

Ogladałam filmiki, super sprawa, niezwykle efektowne widowisko Smile

agusia65

to raczej nie dla mnie Dash 1

OLIWIA25

nie dla mnie.

Malinka23

to muszą być niezapomniane chwile Biggrin

Dorota Niewiadomska

Chce tak! Smile 

S-wa

wspaniale !

Malinka23

robi wrażenie Biggrin

wampa

nie dla mnie

matiz1232

może kiedys spróbuje