Jak dobrze wyjść na wakacyjnych zdjęciach – 25 tricków!

Jak dobrze wyjść na wakacyjnych zdjęciach – 25 tricków!

1. Jeśli masz tendencję do mrugania podczas robienia zdjęć, wystarczy, że zamkniesz na chwilę oczy, a następnie powoli je otworzysz zanim usłyszysz kliknięcie aparatu.

2. Aby uniknąć podwójnego podbródka, wyprostuj szyję i wysuń brodę odrobinę do przodu.

3. Upewnij się, że masz odpowiedni makijaż – mówi Fiona Stiles Celebrity Makeup Artist, która opiekuje się takimi gwiazdami, jak Halle Berry, Jessica Chastain czy Elisabeth Banks. „Jeśli podkład jest zbyt jasny dla Twojej cery, od razu staje się to widoczne, kiedy tylko błyśnie flesz. Dopasuj swój podkład do odcienia skóry na obojczyku, nałóż także cienką warstwę tego kosmetyku na szyi, jeśli ma jaśniejszy odcień (jak u większości ludzi).

4. Zadbaj o swoje rzęsy – najlepiej, jeśli użyjesz zalotki i nałożysz podkręcającą maskarę. To otwiera i powiększa oczy, dzięki czemu są lepiej oświetlone i sprawiają wrażenie niemal iskrzących. To zdecydowanie pomoże Ci skupić większa uwagę innych na Twoim zdjęciu.

5. Przejrzyj swoje ulubione zdjęcia, na których wyszłaś najkorzystniej i spróbuj znaleźć coś, co je łączy. Może jest to ustawienie pod jednakowym kątem do obiektywu? Może uśmiechasz się w taki sam sposób? Spróbuj zastosować taką samą pozycję, kiedy będziesz sobie robić kolejne zdjęcie.

6. Wypróbuj ten stary hollywódzki trick: uśmiechając się, przyklej język do tylnej powierzchni Twoich przednich zębów. Unikniesz w ten sposób tego kłopotliwego, zbyt szerokiego uśmiechu.

7. Podkreśl swoje brwi. Odpowiednio zaznaczone łuki brwiowe zapobiegną wrażeniu „spranego” zdjęcia i dodadzą Ci wyrazu.

8. „Upewnij się, że Twoje włosy są świeże i błyszczące. Jeśli chcesz dodać im blasku, zastosuj nabłyszczającą odżywkę w sprayu” – mówi Serge Normant, który pracował z takimi artystkami, jak Julia Roberts, Reese Witherspoon, Julianne Moore oraz Sarah Jessica Parker.

9. Flesz podkreśla wszelkie wicherki, dlatego postaw na gładka fryzurę. Pasma możesz ujarzmić za pomocą odrobiny wosku, lakieru do włosów lub specjalnego olejku. Jeśli obawiasz się, że nałożysz za dużo sprayu, nałoż kosmetyk na dłonie, a dopiero potem aplikuj na włosy.

10. Nie patrz w stronę światła na chwilę przed zrobieniem zdjęcia. W ten sposób Twoje źrenice się skurczą i zapobiegniesz efektowi czerwonych oczu.

11. Zdjęcie z zaskoczenia? Czemu nie! Wystarczy, że na kilka sekund wcześniej zmatowisz twarz specjalna bibułką lub zwykłą serwetką i uszczypniesz się w policzki, aby nadać im odcień świeżego różu (old school, ale naprawdę działa).

12. Zawsze miej przy sobie Visine, wystarczy kilka kropli, a Twoje oczy sprawią wrażenie jaśniejszych, a Ty będziesz wyglądać na bardziej wyspaną.

13. Róż do policzków lub bronzer to konieczność. Bez niego Twoja twarz wyda się płaska i bez wyrazu.

14. Ustaw się do aparatu pod odpowiednim kątem. Zdjęcia wprost do kamery rzadko bywają korzystne dla modelki. Najkorzystniejsze ustawienie to takie pod kątem 70stopni w stosunku do obiektywu.

15. Wypróbuj najpopularniejszej pozycji na czerwonym dywanie – ustaw się delikatnie bokiem, oprzyj dłoń na biodrze i podnieś brodę do góry. Jest trochę cliche, ale naprawdę sprawia, że wyglądasz szczuplej.

16. „Unikaj błyszczących kosmetyków do makijażu. Delikatny połysk może wyglądać dobrze, ale zrezygnuj z niego, jeśli masz skórę tłustą lub mieszaną. Jeśli jednak nie możesz obejść się bez makijażu pełnego blasku, użyj odrobiny rozświetlacza na kościach policzkowych, grzbiecie nosa i łuku kupidyna” – mówi Stiles.

17. Z drugiej strony delikatne rozświetlenie dekoltu nada Twojej skórze wyjątkową świeżość, dlatego dla idealnego wykończenia makijażu, podkreśl swoje kości obojczyka perełkami rozświetlającymi.

18. Ustaw się przy białej ścianie – jasne tło dodatkowo rozświetli Twoją twarz oraz pomoże automatycznie dopasować odpowiednią tonację, dzięki czemu Twoja skóra nie będzie wydawać się zbyt żółta lub różowa.

19. Użyj jasnej pomadki. „Ciemne kolory szminki mogą optycznie zmniejszać usta i dodawać lat, dlatego zostań przy jasnych, wyrazistych odcieniach” – sugeruje Stiles.

20. Pozuj do większej ilości zdjęć! Ludzie, którzy uważają się za niefotogenicznych z reguły unikają obiektywu. Pozwól innym się fotografować, a na pewno znajdziesz jedno lub dwa zdjęcia, z których będziesz zadowolona.

21. Zdjęcia robione z góry wychodzą korzystniej, niż te robione od dołu. Jeśli jesteś wyższa, niż Twój fotograf – usiądź!

22. Unikaj oświetlenia od dołu, które może tworzyć dziwne cienie i deformować Twoją twarz. Zamiast tego stań przy źródle naturalnego światła, np. obok okna lub w miejscu, gdzie jest łagodne i delikatne oświetlenie.

23. Wykorzystaj rekwizyt – trzymanie w rękach jakiegoś przedmiotu nie tylko pomaga rozluźnić sylwetkę, ale także dodaje swego rodzaju osobowość do zdjęcia.

24. Jeśli chcesz, aby Twoje oczy nabrały blasku, spójrz na delikatne światło. Może to być zachód słońca lub lampki choinkowe.

25. Zapomnij o okrzyku „cheese”, zamiast tego pomyśl o czymś zabawnym, a najlepiej zażartuj z fotografem. Naturalny uśmiech wygląda dobrze za każdym razem.

Udostępnij:
0