Dlaczego powinno się usuwać zmiany skórne?
Powodów, dla których wykonuje się zabiegi usuwania zmian skórnych, jest wiele. Niektórzy usuwają je z powodów kosmetycznych, inni dla profilaktyki, a czasem robi się to diagnostycznie i leczniczo. Zmiany skórne, takie jak pieprzyki powinny być poddane szczególnej obserwacji. Niektóre z nich mogą przekształcać się w choroby skóry w tym w czerniaka. Nie powinny być one eksponowane na działanie promieni słonecznych. Warto zwrócić uwagę, czy na przestrzeni lat kształt lub kolor pieprzyka nie zmienił się — to może być pierwszy objaw tego, że dzieje się coś złego. Zazwyczaj występują na szyi, dłoniach, rękach, plecach, stopach lub miejscach narażonych na kontakt z materiałem. Warto przechodzić profilaktyczną kontrolę znamion na ciele. Konsultacja z lekarzem pomoże ocenić, które z nich wymagają usunięcia i w jaki sposób powinno się to odbyć. Nie wszystkie zmiany nadają się do usuwania laserowego, niektóre z nich powinny być usuwane chirurgicznie. Jeszcze inne mogą być usuwane za pomocą kriochirurgii, czyli wymrażania przy pomocy ciekłego azotu.
Jakie zmiany skórne kwalifikują się do wymrażania?
Wymrażanie znamion skórnych stosuje się w zależności od rodzaju i wielkości zmian. Krioterapii używa się do usuwania brodawek i kłykcin kończystych wywołanych wirusem HPV. Wymrażać można również tworzące się nagniotki czy kurzajki. Jest to doskonała metoda zmniejszania blizn lub całkowitego ich usuwania. Likwidacja blizn i bliznowców za pomocą zimna sprawia, że dane obszary zmniejszają się, a sama blizna znacząco się spłyca.
Krioterapia jest często stosowana w przypadku zmian potrądzikowych i przebarwień powstających po ich zagojeniu. Osoby zmagające się z naczyniakami i rozszerzonymi naczynkami również mogą spróbować tej metody. Wymrażanie jest także preferowane w przypadku usuwania znamion barwnikowych naskórkowych.
Zabieg krioterapii – na czym polega?
Kriochirurgia jest metodą leczenia, do której wykorzystuje się zimno. Do wymrażania najczęściej stosuje się podtlenek azotu. Usuwanie znamion zimnem stosuje się miejscowo przy pomocy aplikatora, który kilkakrotnie zamiennie zamraża i odmraża zmianę skórną. Zabieg jest skuteczny, bezpieczny i bezbolesny. Po wymrażaniu nie występują powikłania, mogą jedynie pojawiać się drobne zaczerwienienia i obrzęki, a także lekki ból i pieczenie, które powinno unormować się po kilku godzinach od zabiegu.
Kriochirurgia jest bardziej komfortowa dla pacjenta niż zabieg chirurgiczny. Tę metodę można stosować wielokrotnie na nawracające zmiany.
Gdzie warto wykonać zabieg krioterapii?
Przy wykonywaniu zabiegu usuwania znamion skórnych warto zadbać o to, by odbył się w zaufanej i renomowanej klinice. Jeśli planujesz wykonać swój zabieg wymrażania w Warszawie, to warto wybrać specjalistyczną klinikę medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie zlokalizowaną na Bemowie. Fabskin oferuje szeroki zakres usług, w których znajduje się również wykonywanie krioterapii. Do zabiegu wykorzystuje się najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie CryoPen. Niepozorne urządzenie przypominające wyglądem długopis sprawia, że zabieg wykonywany jest szybko, precyzyjnie i co najważniejsze — komfortowo dla pacjenta.
Więcej informacji o najnowocześniejszych metodach usuwania zmian skórnych w Warszawie znajdziesz na stronie internetowej kliniki medycyny estetycznej Fabskin.
Artykuł sponsorowany
Po kosmetyki do pielęgnacji skóry zapraszamy do sklepu faceandlook.com
Clochee Antioxidant Oil Serum – antyoksydacyjne serum olejowe z witaminą C. Cena 147,90 zł