Kevin.Murphy. Znasz kosmetyki? Poznaj ekoopakowania!

Kevin.Murphy. Znasz kosmetyki? Poznaj ekoopakowania!

Każdy kawałek plastiku, jaki kiedykolwiek został wyprodukowany, w dalszym ciągu znajduje się na Ziemi. Oznacza to, że prawie każda butelka, reklamówka czy słomka najprawdopodobniej trafiają do oceanu! Dostrzegając skalę problemu, marka KEVIN.MURPHY opracowała opakowania stworzone w 100% z odzyskanego z oceanów plastiku z ang. Ocean Waste Plastic, czyli w skrócie OWP. Pierwsze butelki szamponu ANGEL.WASH powstałe w procesie recyklingu odpadów oceanicznych będą dostępne w sprzedaży jesienią 2019 roku.

28 maja 2019 w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, której gościem specjalnym był Kevin Murphy, znany stylista fryzur oraz twórca profesjonalnych kosmetyków do włosów marki KEVIN.MURPHY. Kevin Murphy, chcąc podkreślić istotę inicjatywy, którą podjęła marka, osobiście opowiedział o narastającym problemie związanym z masową produkcją plastiku.

 „Według danych każdej minuty do oceanu trafia tyle plastiku, ile jest w stanie pomieścić ciężarówka pełna śmieci. To aż 8 milionów ton plastiku trafiającego rocznie do oceanu. Zaś aktualnie w wodach oceanicznych znajduje się ponad 150 ton odpadów” – podkreśla Kevin Murphy.

Liczby związane z produkcją plastikowych opakowań robią ogromne wrażenie, jednocześnie uświadamiając skalę problemu. Każdego roku na świecie produkowanych jest 300 ton plastiku, z którego ponownie wykorzystuję się tylko 5%. Tak szybko narastająca ilość tworzyw sztucznych sprawi, że w 2050 roku w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb.

Kampania marki ma w swoim założeniu nie tylko wpłynąć na zredukowanie światowej produkcji plastiku, ale także rozpocząć obejmujące całą branżę kosmetyczną rozmowy na temat źródła tego problemu. KEVIN.MURPHY ma nadzieję zmienić panujące w branży standardy: wprowadzić pełną transparentność i otwartość na dzielenie się informacjami dotyczącymi przyjaznych dla środowiska procesów.

Więcej informacji: www.kevinmurphy.pl


fot. materiały prasowe

 

Kosmetyki i akcesoria znajdziesz w sklepie faceandlook.com

 

 

Udostępnij:
0