Face&Look > MODA > TRENDY > Koszulka i bawełna dawniej i dziś

Koszulka i bawełna dawniej i dziś

Zarówno koszulki bawełniane, jak i sama bawełna mają swoją historię. Przemysł odzieżowy i moda zmieniały się na przestrzeni lat i nadal się zmieniają. Dawniej koszulki chowaliśmy pod ubraniami, jakby ich noszenie było czymś wstydliwym. Jednak ta część garderoby doczekała się wreszcie uznania.

 

Dziś na rynku znajdziemy wiele firm takich, jak hurtownia koszulek bawełnianych Koszulkowo. Koszulki stały się niezwykle modne, szczególnie te produkowane z bawełny. Czym właściwie jest bawełna? To włókno otaczające nasiona rośliny o tej samej nazwie. Służy między innymi do wytwarzania miękkich tkanin, na ubrania czy pościele. My skupimy się na odzieży. Bawełna znana jest od tysiącleci. Historycy podejrzewają, że Egipcjanie znali ten materiał od dwunastu tysięcy lat przed nasza erą. Tak więc nie jest to nowy wynalazek, ale jak najbardziej wart uwagi. Ciekawostką jest akt, że pod koniec XVI wieku przed naszą erą bawełnica weszła do uprawy w cieplejszych regionach Ameryki Północnej i Południowej oraz Afryki i Eurazji. Pamiętajmy jednak, że od zbioru do uzyskania tkaniny bawełna przechodzi proces złożonego przetwarzania. Przejdźmy do naszego kraju, czyli Polski. Tutaj przemysł tekstylny i dzianina bawełniana są bardzo popularne. Niegdyś stanowiły trzon polskiego przemysłu.

Początki koszulek

T-shirt znany jest w Polsce jako koszulka. Jego pierwowzorem były tak zwane koszulkomajtki, jednak zbytnio się nie przyjęły. Jak wyglądały? Jak dziecięce body. Ze względu na wygodę zrezygnowano z nich. Jak określają niektórzy, trzeba było dokonać pewnego cięcia na wysokości pasa. Tak w 1901 roku znana do dziś firma Hanes stworzyła nowy rodzaj ubioru, czyli koszulkę. W ramach ciekawostki powiemy wam, dlaczego ten rodzaj ubioru nazywa się t-shirtami. Ponieważ koszulka przybrała kształt litery „T” i język angielski został wzbogacony o wcześniej wspomniany zlepek literowo-wyrazowy. Na samym początku koszulki były skrzętnie chowane pod koszulami czy swetrami. Zaczęto ją nosić bardziej „jawnie” w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Stało się to dzięki hollywoodzkim produkcjom filmowym.

Rosnąca popularność T-shirtów

Popularność koszulek sprawiła, że zainteresował się nimi przemysł reklamowy. Pojawiły się nadruki zachęcające do zakupów czy korzystania z usług. Ponadto konsumenci znajdowali na nich bohaterów filmów i bajek, takich, jak Myszka Miki, Kaczor Donald. W latach osiemdziesiątych koszulki – można powiedzieć – weszły na salony. Zaczęto je widywać pod marynarkami znanych projektantów mody. Niektórzy uważają, że koszulka, to nie tylko kawałek materiału, którym okrywamy ciało, ale również idea. Mowa oczywiście o tych z nadrukami. Możemy w ten sposób wyrazić swoje emocje, uczucia, idee, orientacje religijne czy seksualne. Przydają się również nie tylko do komponowania różnych kompletów odzieżowych codziennych, ale również do uprawiania sportów.

Koszulki bawełniane – hurtownia

Hurtownia koszulek bawełnianych, to najlepsze miejsce na zaopatrzenie się w tego typu stroje. Obecnie modne są nie tylko te klasyczny w kształcie litery „T”, ale również z rękawem trzy czwarte, bez rękawów,  z długim rękawem. Wszystko jest produkowane z dobrej jakościowo bawełny, która jest delikatna w dotyku i przewiewna. Sprawdzi się jako prezent dla bliskiej osoby lub dla nas samych. Świetnie komponuje się ze strojami codziennymi, eleganckimi, sportowymi i tak dalej. Można też znaleźć firmy produkujące koszulki z nadrukiem, które w jakiś sposób wyrażą naszą osobową, czy charakter, albo upodobania. A może potrzebny jest ubiór dla pracowników firmy? Nic trudnego. Hurt koszulek bawełnianych jest do usług.

fot. materiały prasowe


Na wygodne zakupy z promocjami zapraszamy do sklepu faceandlook.com

Jesienna promocja w sklepie! Do każdego zamówienia hydrożelowe płatki pod oczy gratis!

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Natalia Brz

No na pewno kiedyś ubrania były z lepszych jakości tkanin. Mam wrażenie, ze w ostatnich latach jakosć oferowanych w sieciówkach ciuchów znacznie sie pogorszyła i tak naprawde trudno jest znaleźć coś konkretnego, w czym będzie mozna chodzić miesiącami. Często koszulki z tanich sieciówek po kilku nałozeniach nadają się do niczego innego jak tylko do wyrzucenia....Jesli szukacie dobrej jakości koszulek, polecam zerknać sobie do Frazesów, nie wiem czy znacie firme ale jest to niewielka polska manufaktura, która oferuje bardzo dobrej jakosći ubrania. Koszulki takie są praktycznie nie do zdarcia: https://frazesy.com/ Mozna je zamówić sobie tutaj.