Maffashion i warszawski street look!

Maffashion i warszawski street look!

Streetwear – na czym polega

 

Street look, czyli dosłownie look z ulicy, moda, która wywodzi się z tego, jak prezentowali się na ulicach młodzi ludzie. Ma ona w sobie więc coś buntowniczego, ma też sporo luzu i niestandardowych krojów. W duchu streetwearu często trudno jest ubrać się w sposób nie zaburzający proporcji sylwetki, ale wciąż podkreślający jej atuty. Nie jest także łatwo przemycić odrobinę elegancji w street looku.

Jak z tym problemem radzi sobie Maffashion?

W najnowszym poście na Instagramie Blogerka modowa ukazuje się w za długich dżinsach z postrzępionymi nogawkami oraz czarnej, sportowej czapce z daszkiem. Julia Kuczyńska wciąż jednak prezentuje się świetnie! Jak udaje jej się zachować balans w specyficznych krojach i luźnym charakterze? Wszystko polega na umiejętnej grze na kontrastach.

 

Jak przełamać streetwearowe kroje?

 

Pod postrzępionymi nogawkami przetartych dżinsów nie widnieje nic innego jak eleganckie botki na cienkiej szpilce. Kolejnym przełamaniem luźnego charakteru stylizacji jest dobranie przez Julię Kuczyńską eleganckiej koszuli we wzór oraz połączenie dwóch zupełnie odrębnych charakterów ubrań uniwersalnym płaszczem skórzanym.

Spod czapki z daszkiem wystaje niedbale zapleciony warkocz, dzięki czemu całość stylizacji wydaje się lżejsza, oczy Kuczyńskiej zasłonięte są okularami przeciwsłonecznymi o obłym kroju – wpisują się one zarówno w niezobowiązujący, sportowy klimat, jak i elegancki nastrój kreowany przez obuwie i koszulę.

Maffashion balansuje na krawędzi stylów, pokazując nam, że możemy ubierać się w każdy sposób, na jaki mamy ochotę, a najistotniejszym i tak pozostaje to, kim jesteśmy. Jeśli tylko czujemy się dobrze z tym, jak wyglądamy, możemy swobodnie dobierać dokładnie takie rodzaje ubrań, na jakie mamy ochotę.

 

 

 

Street look – jak go stworzyć?

 

Tak zwany uliczny look nie musi być aż tak odważny, jak się wydaje. Jeśli chcesz przetestować się w trochę innym rodzaju stylizacji, zacznij od drobnych elementów.

Patrząc po przykładzie Maffashion street look nie musi być kompletnie oversizowy, chodzi jedynie o jego uliczny, odrobinę bardziej wyszukany charakter. Na dobry początek możesz wypróbować spodnie o luźniejszym kroju albo nawet za duży o kilka rozmiarów T-shirt. Ten niezobowiązujący początek twojej przygody ze streetwearem pozwoli ci odkryć, czy ten styl ubierania w ogóle jest dla ciebie. Spróbuj odmienić coś w swojej szafie!

 

Udostępnij:
0