Face&Look > MODA > PORADY > TRENDY > Manicure hybrydowy w domu? Poznaj 5 prostych kroków!

Manicure hybrydowy w domu? Poznaj 5 prostych kroków!

Manicure hybrydowy jest trwały, efektowny i idealnie prezentuje się zarówno na krótkich, jak i długich paznokciach. Jeśli jesteś jego fanką, wcale nie musisz czekać na wizytę u kosmetyczki. 

Poznaj 5 prostych kroków opracowanych przez markę hi hybrid, dzięki którym wykonasz domowy manicure hybrydowy. Do jego przygotowania będziesz potrzebowała: bazy do lakieru hybrydowego, lakierów hybrydowych w ulubionych kolorach, preparatu top no wipe oraz lampy.
 

5 prostych kroków do udanej hybrydy

 

Krok 1. Przygotowanie paznokci

Przed wykonaniem manicure hybrydowego paznokcie wymagają zmatowienia i odtłuszczenia, co zapewni odpowiednią trwałość lakieru. Zmatowanie polega na delikatnym oczyszczeniu płytki przy użyciu bloku polerskiego. Po zmatowieniu, przetrzyj paznokcie nail cleanerem. Kolejnym ważnym etapem jest odsłonięcie skórek. Dzięki temu łatwiej będzie nakładać lakiery, a płytka paznokcia będzie się wydawać dłuższa.

Krok 2. Nałożenie bazy

Po przygotowaniu i odtłuszczeniu płytki czas na nałożenie bazy. Dobrze „wycieraj” o ścianki butelki pędzelek, by nałożyć cienką warstwę produktu. Malujemy całą płytkę paznokcia zaczynając od skórek (nie dotykając ich) aż po koniec paznokcia. Pamiętaj też o zabezpieczeniu tzw. wolnego brzegu paznokcia, by manicure lepiej się trzymał. Na koniec raz jeszcze przejedź po całej płytce pędzelkiem, by zlikwidować ewentualne nierówności. 
 
Krok 3. Utwardzenie bazy
 
Utwardzamy bazę przez 45 sekund. Pamiętaj, by wkładać pod lampę całą dłoń. Zwróć uwagę, że lampa hi ma tak wyprofilowane światła, że układają się jak paznokcie – w łuk – dlatego zawsze logo hi powinno znajdować się po prawej stronie dłoni. Na koniec utwardź osobno kciuk.
 
Krok 4. Nałożenie lakieru hybrydowego
 
Przed tobą najlepsza część zadania, czyli wybór i nakładanie lakierów hybrydowych. Większość z nich będzie potrzebowała dwóch, a czasem nawet trzech warstw. Wszystko zależy od rodzaju lakieru, jego krycia, jak również efektu, jaki pragniesz uzyskać. Każdą warstwę lakierów hybrydowych musisz utwardzić pod lampą. Dopóki tego nie zrobisz, lakier nie zastygnie. Dzięki temu możesz bez problemu eksperymentować czy od nowa pomalować paznokieć, jeśli nie uda ci się to za pierwszym razem. Większość kolorów utwardzaj 60 sekund. Niektóre kolory – te mocniej napigmentowane – należy utwardzać przez 120 sekund. Podobnie jak przy nakładaniu lakieru bazowego, tutaj również nie zapominaj o zabezpieczeniu wolnego brzegu.
 
Krok 5. Nałożenie topu
 
Po nałożeniu i utwardzeniu wszystkich warstw lakieru przechodzimy do nałożenia ostatniej warstwy, jaką jest top no wipe. Nakładamy cienką warstwę na całej płytce, pozostawiając wolny brzeg. Top utwardzamy przez 45 sekund. Jest to top no wipe, co oznacza, że nie wymaga przemywania nail cleanerem po utwardzeniu.
 

Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza. Może z czasem nawet to zajęcie zamieni się w pasję i wszystkie koleżanki będą się do Ciebie zgłaszać po rady dotyczące manicure’u? Nigdy nic nie wiadomo! Nie trać więc czasu, zbierz grupę swoich przyjaciółek i do dzieła! A jest w czym wybierać! 


fot. materiały prasowe

 

O marce hi hybrid

hi hybrid to nowa na rynku marka lakierów i akcesoriów do hybrydowego manicure, przeznaczonych do domowego użytku. Adresowana jest do młodych dziewczyn i kobiet: zarówno tych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z hybrydami, jak i tych, które manicure jak z salonu chciałyby  wykonać w domu. Z hi hybrid urodowe rytuały stają się doskonałą zabawą, do której warto zaprosić swoje przyjaciółki. Odkrywanie tajników hybrydowego manicure z najbliższymi to idealny plan na wspólnie spędzony czas. 
 
Produkty hi hybrid dostępne są w sklepie internetowym: www.hihybrid.pl Więcej informacji o marce można znaleźć na stronie: www.hihybrid.pl oraz w social mediach: www.instagram.com/hihybrid, www.facebook.com/hihybrid i na kanale YouTube marki.
 

Dodaj komentarz

Komentarze

sisi13

Ostatnio moja mama mnie zadziwiła. Zdecydowała się na hybrydę.

Jowita (niezweryfikowany)

ja uwielbiam manicure hybrydowy, dostałam od siostry cały zestaw Nailac i też sama je sobie robię w domu, mega łatwa i wygodna sprawa, jak się nabierze trochę wprawy.