Face&Look > ZDROWIE > Masaż Hashimoto – nowatorski masaż w chorobie tarczycy

Masaż Hashimoto – nowatorski masaż w chorobie tarczycy

We wrześniu tego roku DAY SPA YO!ZEN www.yozen.pl wprowadziło do oferty Masaż Hashimoto.

 
— Masaż ten został opracowany z myślą o klientkach salonu, które coraz częściej zapadają na chorobę Hashimoto. Hashimoto to przewlekłe limfocytarne zapalenie tarczycy. Jest to choroba autoimmunologiczna, w trakcie której z niezbadanego powodu organizm człowieka rozpoznaje białka tarczycowe jako wrogie i zaczyna je atakować, co wpływa negatywnie na pracę tego narządu i ilość wydzielanych hormonów — tłumaczy Justyna Kiljańczyk, manager Day SPA YO!ZEN. Choroba Haschimoto może początkowo przebiegać bez żadnych wyraźnych sygnałów, ale zazwyczaj daje charakterystyczne objawy.

Objawy choroby Haschimoto:

- powiększenie tarczycy i jej bolesność
- niedoczynność tarczycy
- zmęczenie i senność
- kłopoty z pamięcią  
- suchość i szorstkość skóry 
- wypadanie włosów
- bóle mięśni i stawów
- nieuzasadnione tycie, a także obrzęki limfatyczne.
 
 
 
 
 
 
Masaż przeprowadzany w YO!ZEN jest bardzo delikatnym zabiegiem. Oparty jest przede wszystkim o techniki masażu opracowane przez Adama Zborowskiego, m.in. manualny drenaż limfatyczny. Natomiast sam zabieg poszerzony jest o masaż wszystkich kluczowych dla kobiet węzłów chłonnych oraz masaż tarczycy, który ma za zadanie usprawnić i poprawić pracę gruczołu. Zabieg nie przynosi dyskomfortu – jest delikatny. Nie może być natomiast wykonywany u osób w trakcie choroby nowotworowej, zarówno tarczycy, jak i innych organów. W trakcie masażu masowane są nogi, brzuch klatka piersiowa i pachy wraz z rękami, a także twarz i szyja włącznie z tarczycą.

Efekty Masażu Hashimoto:

- wspomaganie produkcji hormonalnej
- zmniejszenie opuchlizny i obrzęków
- zmniejszenie wagi ciała
- relaksacja i poprawienie nastroju.
Masaż polecamy wszystkim paniom, które chcą zniwelować efekty choroby Hashimoto.
 

YO!ZEN istnieje od ośmiu lat w sercu Warszawy, w tym czasie obsłużyliśmy tysiące klientów. Nasze doświadczenie przekłada się na zapewnienie najwyższej formy relaksu, odprężenia i wytchnienia od stresu. Naszą pasją jest masaż, staramy się nieustannie rozwijać by był coraz lepszy i przynosił Wam ulgę oraz radość.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na naszą stronę Facebook. W dniach 20-30.11.2018 organizujemy konkurs, w którym nagrodą będzie Masaż Haschimoto.


fot. materiały prasowe

 

Dodaj komentarz

Komentarze

maybe92

To coś zdecydowanie dla mnie!

sisi13

Masaż jeszcze przede mną.