Nieprzespana noc? Kosmetyki na pomoc!

Nieprzespana noc przydarza nam się z różnhych powodów - czy to praca, pociechy, czy zadanie na zajęcia. Co zrobić, jeśli kolejnego dnia chcemy wyglądać świeżo i witalnie? Specjalnie dla Was przedstawiamy poradnik poradzenia sobie z niewyspanym wyglądem w kilku prostych krokach!

Oczy są zwierciadłem duszy, ale czasami również odzwierciedlają naszą nieprzespaną noc. Niezależnie od tego, czy była to kwestia pracy, zabawy czy niekończącej się sesji filmowej, nieprzespana noc potrafi pozostawić ślady na naszej skórze. Jednakże, nie ma powodu, by świat musiał wiedzieć, jak krótko spałeś. Wystarczy kilka trików kosmetycznych i makijażowych, aby zamaskować skutki niewyspania i odzyskać świeży wygląd. Oto kilka wskazówek, jak zatuszować te niechciane ślady nieprzespanej nocy.

 

 

Hydratacja to klucz

 

 

Nieprzespana noc potrafi sprawić, że skóra staje się szara i pozbawiona blasku. Aby przywrócić jej życie, zacznij od solidnej dawki nawilżenia. Zastosuj krem nawilżający, który będzie dodatkowo odżywiał skórę, dając jej energię i blask.

 

 

Przeciwdziałaj opuchliznie

 

 

Bywa, że nieprzespana noc prowadzi do opuchlizny pod oczami. Użyj chłodzącego żelu lub specjalnego kremu pod oczy, aby zmniejszyć opuchliznę i uczynić spojrzenie bardziej świeżym. Popularne są także nawilżające płatki pod oczy z kolagenem - wypróbuj je koniecznie.

 

 

Ukryj cienie i worki pod oczami

 

 

Korygujący korektor pod oczy jest twoim najlepszym przyjacielem w takiej sytuacji. Wybierz korektor o jasnym odcieniu, który rozświetli obszar pod oczami, zatuszuje cienie i ukryje ewentualne worki. Pamięajn także, że podkład to twoja tarcza! Wybierz lekki, ale dobrze kryjący podkład, który wyrówna koloryt skóry. Unikaj ciężkich podkładów, które mogą podkreślać zmęczenie.

 

 

Rozświetl, rozświetl, rozświetl

 

 

Stosowanie rozświetlacza na wybranych obszarach twarzy (wewnętrzne kąciki oczu, łuki brwiowe, kości policzkowe) doda jej świeżości i blasku, odwracając uwagę od oznak zmęczenia. Jasne i rozświetlające odcienie w tym przypadku sprawdzą się także na ustach. Wybierz delikatny, jasny kolor szminki lub błyszczyka, aby przyciągnąć uwagę do ust i odwrócić ją od zmęczonego wyglądu.

 

 

Kubek kawy... na oczy

 

 

Głębokie cienie pod oczami? Spróbuj zastosować chłodne opakowanie po kawie lub herbacie jako okład, by zmniejszyć opuchliznę i oczyścić skórę. Zrób to przed końcowym etapem makijażu, czyli pudrem. Aby utrwalić makijaż i zapobiec świeceniu się skóry, delikatnie nałóż transparentny puder.

 

 

Nie zapominaj o spojrzeniu

 

 

Długie rzęsy to klucz do odwrócenia uwagi od zmęczonych oczu. Zastosuj maskarę, by podkreślić i otworzyć spojrzenie. Nie zapominaj także o nawilżaniu. Aby utrzymać świeży wygląd przez cały dzień, używaj mgiełek nawilżających, aby odświeżać makijaż i dodawać skórze nawilżenia w ciągu dnia. Pamiętaj, że makijaż może ukryć skutki nieprzespanej nocy, ale nic nie zastąpi prawidłowego odpoczynku. Długoterminowe zapewnienie sobie wystarczającej ilości snu jest kluczowe dla zdrowia skóry i ogólnego samopoczucia. Jednakże, kiedy nadchodzi dzień pełen wyzwań po krótkiej nocy, te triki kosmetyczne mogą być twoim sprzymierzeńcem, pomagającym ukryć oznaki zmęczenia i odzyskać pewność siebie!

 

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów