Odchudzanie bez recepty

Odchudzanie bez recepty

Leki, suplementy i ziołowe preparaty odchudzające działają na różne sposoby. Większość z nich hamuje łaknienie i ogranicza wchłanianie tłuszczów, niektóre przyspieszają metabolizm i podnoszą efekty ćwiczeń. Niestety, niektóre preparaty mogą zmniejszać wchłanianie witamin, dlatego osoby je zażywające powinny uzupełniać dietę w multiwitaminy.

Kontroluj apetyt
Zadaniem suplementów wyszczuplających, które zmniejszają apetyt jest oszukanie żołądka, że nie jesteśmy głodni. Dostępne w postaci tabletek, pęczniejąc, rozciągają ścianki żołądka i wywołują wrażenie sytości. Większość suplementów dodatkowo zawiera witaminy i sole mineralne. Popularną grupę odchudzaczy stanowią preparaty z wyciągami ziół. W składzie mają korę cynamonową, morwę białą, chlorek chromu, nasiona lnu i siemię lniane, ananas, gorzką pomarańczę.

Ekstrakt z liści morwy białej zawiera substancje, które wpływają na działanie enzymów biorących udział w trawieniu węglowodanów, ogranicza ich wchłanianie po posiłku. Naukowcy odkryli, że owoce morwy zawierają także witaminę C, A, B1, B2, B6 i PP oraz flawonoidy, sterole, nasycone kwasy tłuszczowe oraz inne substancje lecznicze.

Ograniczaj tłuszcz i cukier

Suplementy ograniczające wchłanianie tłuszczów pomagają schudnąć bez konieczności rezygnacji z ulubionych potraw w menu. Zawierają chrom, fasolaminę, kwas linolowy, L-karnitynę, chitynę, ocet jabłkowy, zieloną herbatę.

Chrom to pierwiastek, który ułatwia transport glukozy do komórek, w których jest ona spalana. Dzięki niemu znikają napady głodu i chęć podjadania między posiłkami. Jeśli jemy produkty wysokotłuszczowe, bogate w związki fosforowe (znajdują się między innymi w coca-coli) organizm słabiej przyswaja chrom. Dlatego powinniśmy zadbać, by w diecie było jak najwięcej produktów, które go zawierają: otręby, zarodki ziaren zbóż, pełne ziarna zbóż, olej kukurydziany, jajka, podroby, drożdże, kasze, chude mięso, ryby, orzechy, szparagi. Chrom znajduje się także w niektórych przyprawach np. goździkach i w owocach morza.

Fasolamina, czyli wyciąg z fasoli zwyczajnej sprawdza się u osób, które nie potrafią zrezygnować z produktów mącznych. Dodatkowo fasolamina stabilizuje poziom cukru i blokuje odkładanie się skrobi.

Co działa najlepiej?

Większość preparatów wspomagających odchudzanie dostępna jest w aptece bez recepty. Suplement diety Morwa Biała Plus Fasolamina zawiera:

– chrom (pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi i przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych,

– fasolaminę (występująca w ekstrakcie z nasion białej fasoli, wpływa na wchłanianie skrobi z pokarmów bogatych w skrobię (ryż, ziemniaki, chleb, kukurydza) i jej trawienie),

– ekstrakt z liści morwy białej (może przyczynić się do utrzymania zrównoważonego metabolizmu węglowodanów w organizmie człowieka. Dzięki zawartości substancji wpływających na działanie enzymów biorących udział w trawieniu węglowodanów, ogranicza ich wchłanianie po posiłku),

– niacynę, tiaminę, witaminę B6 (przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego).

Cena w aptece  60 TABL. 18 zł / 60 tabl.

www.morwaplus.pl

Udostępnij:
0