& Other Stories – kolekcja biżuterii z muszli ostryg

& Other Stories – kolekcja biżuterii z muszli ostryg

Tworząca w Sztokholmie projektantka biżuterii Mia Larsson szuka skarbów wśród natury. Warsztaty ekologiczne, w których uczestniczyła w 2011 roku, zmieniły jej spojrzenie na surowce naturalne. Podczas późniejszych studiów na sztokholmskim uniwersytecie artystycznym, postanowiła więc stosować w swoich projektach wyłącznie odzyskane lub biodegradowalne materiały. Jej uwagę przykuły muszle – naturalne dzieła sztuki, których zapasy zaczęła pozyskiwać ze sztokholmskich restauracji i oczyszczać w domowej wannie. Z początku jej wykładowcy nie rozumieli tego podejścia, ale dzięki konsekwencji, Mia napisała nowy rozdział historii jubilerstwa.

„To niezwykłe, jak zaawansowany technicznie jest pancerz, który ostryga tworzy, by się osłonić. Biżuteria jest równie piękna, bo może opowiadać twoją historię, symbolizować wartości, w które wierzysz lub przywoływać bliskie miejsca i ludzi. To dzieła sztuki, chroniące Cię przed światem” – mówi projektantka kolekcji Mia Larsson.

Marka & Other Stories od lat podziwia projekty Larsson i marzyła o wprowadzeniu jej ekologicznych dzieł do swoich sklepów. W sezonie wiosna-lato 2019 ta wizja stanie się rzeczywistością – dzięki specjalnej kolekcji, opartej na głębokiej więzi, która łączy człowieka z przyrodą.

„Jesteśmy zachwyceni, że mogliśmy połączyć siły z Mią Larsson – artystką, która tworzy w jednej ze stolic naszej marki, Sztokholmie. Jej wyszukane projekty są ponadczasowe. Inspirują do refleksji nad tym, jak możemy współpracować z naturą – zamiast z nią walczyć” – mówi Anna Nyrén, szefowa kolekcji specjalnych & Other Stories.

Rzeźbiarską kolekcję biżuterii tworzy siedem elementów: kolczyki, pierścionki, naszyjnik i klips do włosów. Wszystkie wykonano z materiałów zdatnych do recyklingu i biodegradacji. Muszle ostryg zostały ręcznie zebrane przez Mię, marka & Other Stories dostarczyła odzyskane z produkcji innych produktów srebro. By dopełnić wyjątkową estetykę biżuterii, sztokholmskie atelier & Other Stories stworzyło także kolekcję odzieży, inspirowaną morskimi skarbami. Zwiewne haftowane sukienki, smukły kombinezon i żakiet, marmurkowe szorty czy dżinsową kurtkę utrzymano w odcieniach masy perłowej, miękkiej bieli i błękitu. Wszystkie wykonano z ekologicznych tkanin, takich jak Tencel, organiczna bawełna i poliester z recyklingu.

Ceny biżuterii wynoszą od 250 zł za kolczyki, 400 zł za pierścionek lub naszyjnik. Odzież dostępna jest w cenie od 165 zł za top z organicznej bawełny lub kombinezon do 750 zł za haftowaną suknię z poliestru z recyklingu.

Kolekcja specjalna, przygotowana we współpracy z Mią Larsson, dostępna w wybranych sklepach & Other Stories i na stories.com w maju 2019 r.


fot. materiały prasowe

 

Udostępnij:
0