Pielęgnacja włosów rozjaśnionych – na co zwrócić uwagę?

Pielęgnacja włosów rozjaśnionych – na co zwrócić uwagę?

Jasny kolor włosów pasuje wielu z nas. Nie zawsze jest to pełna koloryzacja, często decydujemy się jedynie na balejaż lub częściowe rozjaśnienie włosów. Jednak nawet, jeśli nasze włosy rozjaśnione są tylko częściowo, należy przywiązać szczególną wagę do sposobu dbania o rozjaśnione partie.

 

Magia jasnego koloru

 

Blond to kolor od dawna nie wychodzący z mody – jasne kolory zachwycają nas, odkąd sięgamy pamięcią. To kolor odmładzający, nadający cerze promienistości i jasności, dodający całej naszej sylwetce lekkości.

Rozjaśnianie jest jednak niezwykle obciążające dla włosów. To dosłowne zniszczenie ich struktury. Nie oznacza to jednak, że powinnyśmy rezygnować z koloryzacji na blond. Jeśli jest to kolor, który idealnie pasuje do twojej urody, jesteś do niego przyzwyczajona albo po prostu masz ochotę przetestować się w blondzie, nic nie powinno stać ci na przeszkodzie!

Musisz jedynie pamiętać, jak istotna jest prawidłowa pielęgnacja i dowiedzieć się, jak powinna ona wyglądać.

 

Pielęgnacja włosów rozjaśnianych

 

Pielęgnacja włosów rozjaśnianych od włosów niefarbowanych lub farbowanych bez utleniania różni się zasadniczo pod dwoma względami.

Pierwszym z nich jest ten, że włosy po rozjaśnianiu są zniszczone, nie da się tego uniknąć przynajmniej w minimalnym stopniu. Mają zmienioną strukturę, są osłabione, jest z nich wywabiony pigment. Włosy takie są podatne na zniszczenia, rozdwajanie, często są bardzo przesuszone i niepodatne na układanie. Brzmi to zniechęcająco, ale nie powinno! W pielęgnacji włosów rozjaśnianych wystarczy wdrożyć kosmetyki dedykowane włosom zniszczonym – o silnym działaniu regeneracyjnym. Pomocne będzie działanie produktów zawierających proteiny, czyli składniki odżywcze o silnym wpływie rekonstrukcyjnym.

Proteiny, w zależności od rodzaju, mogą wpłynąć na mniejsze wypadanie włosów, wyrównać i zregenerować ich strukturę, a także nadać efektu wygładzenia. Uważajmy jednak, by nie osiągnąć negatywnego skutku ubocznego przeproteinowania, starajmy się, by “dieta” naszych włosów była zrównoważona. Opierajmy ją na proteinach, ale uzupełniajmy także o składniki nawilżające (humektanty) i zabezpieczające (emolienty).

Wymienione składniki powinnyśmy stosować w różnych formułach, tak by osiągnąć pełen poziom pielęgnacji. W przypadku włosów rozjaśnianych od samego początku, nawet wtedy, kiedy wydaje nam się, że nasze włosy nie są szczególnie zniszczone, należy stosować wielostopniową pielęgnację. Dopasowany musi być zarówno szampon i odżywka, ale także przynajmniej raz w tygodniu należy stosować maskę.

Wskazane jest także zabezpieczanie końcówek olejkiem. Wydaje się to wiele kroków, ale przekonasz się, że nie zajmują wiele więcej czasu niż twoja przeciętna rutyna pielęgnacyjna.

Produkty dedykowane włosom zniszczonym znajdziesz TUTAJ.

 

Jak utrzymać idealny odcień blondu?

 

Drugim etapem poprawnej pielęgnacji włosów blond jest dbanie o idealny odcień włosów. Włosy rozjaśniane mają tendencje do żółknięcia, a przecież każdej z nas zależy na chłodniejszych albo stonowanych odcieniach blondu.

Pomocne w utrzymywaniu idealnego odcienia są wizyty u fryzjera przynajmniej raz na 3 miesiące, jednak jak wiadomo, nie zawsze mamy na nie czas. Łączą się one także z wysokimi kosztami i kolejnymi zniszczeniami włosów poprzez rozjaśnianie kolejnych lub tych samych partii włosów.

Czy da się uzyskać efekt jak z salonu fryzjerskiego domowym sposobem?

Fioletowy szampon – oto rozwiązanie tego problemu. Tak zwane fioletowe szampony faktycznie mają kolor ciemnego fioletu lub granatu i mają one na celu wywabianie żółtych odcieni z naszych włosów. Skuteczność fioletowego szamponu jest niezaprzeczalna, jednak podczas jego stosowania trzeba uważać, by stosować się do zaleceń producenta. Niektóre z fioletowych szamponów są na tyle mocne i skuteczne, że ich zbyt długie przetrzymanie na włosach może powodować niezamierzone skutki. Fioletowy szampon zdecydowanie jest idealnym rozwiązaniem dla utrzymania idealnego koloru włosów blond, ponieważ wyrównywanie kolorytu włosów zachodzi stopniowo, możemy kontrolować je każdego dnia.

Pamiętajmy jednak, że stosowanie fioletowego szamponu nie jest wskazane na co dzień. Powinno się używać go przynajmniej co drugi dzień, jednak przedziały czasowe są różne w zależności od intensywności działania produktu. Czasami zalecane jest używanie fioletowego szamponu nawet jedynie 1-2 razy w tygodniu.

 

 

 

Odpowiednia pielęgnacja zniszczeń wywołanych rozjaśnianiem włosów oraz dbanie o idealny odcień blondu to wszystko, co musisz wiedzieć o świadomej pielęgnacji włosów blond. Jest to wymagający kolor włosów, jednak jego specyficzne wymogi pielęgnacyjne szybko wchodzą w rutynę, nie dajmy więc zniechęcić się do tego pięknego odcienia włosów!

 

Udostępnij:
0