Czy taki efekt nie będzie obciążający dla skóry twojej głowy?
Każda z nas marzy o pięknych, długich włosach. Często jednak włosy rosną bardzo długo albo wykruszają się w trakcie, więc dużo łatwiej jest zdecydować się na przedłużanie włosów, niż czekać, aż nasza naturalna długość będzie zadowalająca. Jednak przedłużanie włosów niesie ze sobą wiele zagrożeń.
Przedłużanie włosów to zabieg polegający na przyczepianiu pasm włosów do naszych naturalnych pasm. Jest to zatem zarazem zagęszczenie włosów, jak i ich wydłużenie. Jeśli chcemy jedynie zagęścić linię włosów, możemy zdecydować się na włosy takiej samej długości jak nasze naturalne. Włosy są doczepiane za pomocą specjalnego kleju, który jest trwały, ale nie wpływa na włosy negatywnie. Włosy doczepiane należy odświeżać w salonie fryzjerskim co kilka miesięcy, w terminie ustalonym z fryzjerem. Fryzjer wymienia niektóre z partii na nowe włosy oraz przemieszcza włosy wyżej o fragment, który zdążył urosnąć.
Zagrożenia przedłużania włosów
Na zabieg przedłużania włosów decydujemy się zazwyczaj wtedy, kiedy nasze włosy rosną zbyt wolno lub są nadmiernie przerzedzone, co już świadczy o problemie, który warto zdiagnozować i leczyć jeszcze przed zabiegiem przedłużania włosów. Jeśli jednak wyeliminujemy wszystkie przeciwskazania, czyli zaburzenia trychologiczne, możemy zdecydować się na przedłużanie włosów, pamiętając jednak o kilku zagrożeniach, a także o odpowiedniej pielęgnacji, którą zaleca fryzjer.
Głównym zagrożeniem, które może wyniknąć z przedłużania włosów jest nadmierne obciążenie włosów i w konsekwencji późniejsze wypadanie włosów naturalnych. Wielu z nas wydaje się, że poprzez doczepianie włosów „maskujemy” efekt przerzedzonych, czy zbyt krótkich włosów. Pod spodem, pod taflą wspaniałego efektu, pozwalamy im się odbudowywać. Niestety w rzeczywistości jest zupełnie na odwrót. Cebulki włosów w miarę rośnięcia włosów i ich zagęszczania przyzwyczajają się do ich ciężaru – skóra głowy stopniowo nosi coraz większą ilość włosów. Jeśli jednak duża ilość włosów pojawia się na głowie z dnia na dzień, to skóra głowy jest nadmiernie obciążona i mogą występować negatywne skutki, jak nieutrzymywania włosów przez osłabienie cebulek. Właśnie taki efekt może spotkać cię, jeśli zdecydujesz się na przedłużanie włosów. Nawet zabieg przeprowadzony profesjonalnie i całkowicie poprawnie może wywołać u ciebie negatywne skutki.
Jak tego uniknąć?
Możliwość wystąpienia negatywnych skutków przedłużania włosów nie oznacza, że nie powinniśmy się na nie zdecydować. Należy po prostu trzymać się kilku zasad. Przede wszystkim upewnić się wcześniej, że nie mamy żadnych zaburzeń trychologicznych. Poza tym warto także tak po prostu zaobserwować, czy nasze włosy wypadają, czy skóra głowy jest swędząca, tkliwa. Może to świadczyć o delikatniejszej skórze głowy, bardziej podatnej na problemy trychologiczne. Wtedy zabieg przedłużania włosów będzie niewskazany.
Drugą z rzeczy, o których warto pamiętać jest to, że zabieg przedłużania włosów nie jest wskazany do ciągłego stosowania. Między zabiegami powinny występować kilkumiesięczne przerwy, w których włosy i skóra głowy mają czas się zregenerować. Tak samo nie można trzymać przedłużonych włosów na głowie dłużej niż kilka miesięcy. Bardzo istotna jest tutaj komunikacja z fryzjerem, czy osobą, która przeprowadzała zabieg. Ona będzie najlepiej wiedziała, na jaki czas noszenia przedłużanych włosów możemy sobie pozwolić.
Doczepy – doraźne rozwiązanie?
Na koniec warto wspomnieć także o doczepach, czyli włosach już nie tworzonych z włosów naturalnych, ale z tworzyw sztucznych. Takie włosy oczywiście nie będą równie efektowne i trzeba je wpinać we włosy za pomocą grzebieni każdego dnia, kiedy chcemy zagęścić, czy wydłużyć swoje włosy. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób, które chcą poprawić wygląd i strukturę swoich włosów na specjalną okazję albo po prostu raz na jakiś czas, dla poprawy samopoczucia.
Doczepiane włosy – czy warto się na nie zdecydować?
Doczepiane włosy to zabieg uwielbiany przez wiele z nas, nic zresztą dziwnego. Uzyskanie efektu pięknych, gęstych długich włosów w kilka godzin, a nie kilka lat, to bardzo kusząca propozycja. Pamiętajmy jednak, że czasem lepiej i zdrowiej jest cierpliwie czekać na efekty niż decydować się na szybkie, proste rozwiązanie, które może okazać się szkodliwe. Jeśli chcesz, możesz spróbować przedłużania włosów, ale pamiętaj, że nie powinna być to trwała metamorfoza, ale sposób na wypróbowanie nowej długości. Przetestowanie siebie w nowej odsłonie!