Rytuał kąpieli noworodka

Rytuał kąpieli noworodka

Rytuał kąpieli

Starajmy się wykonywać tę czynność o stałej porze, najlepiej wieczorem, przed ostatnim karmieniem, gdyż po kąpieli dziecko zazwyczaj długo i spokojnie śpi. Ma to bardzo duże znaczenie w wykształcaniu odruchów warunkowych dziecka i ustala pewien rytm wieczornych czynności. Aby kąpiel wykonać sprawnie i szybko, koniecznie należy wszystko wcześniej przygotować (wanienkę, kosmetyki, ręcznik, pieluszkę, ubranko…), aby nie rozpraszać się niepotrzebnie.

Dbajmy o nasz kręgosłup. Podczas mycia noworodka warto ustawić sobie wanienkę wyżej, najlepiej na stole, bądź skorzystać z modeli na specjalnych stojakach. Wanienka powinna być wyposażona w matę antypoślizgową. Najlepsza temperatura wody to ok. 37 stopni C. Przed włożeniem dziecka do wanienki, warto zanurzyć w wodzie łokieć i upewnić się, że nie jest za gorąca.

Wygodna emulsja

Pierwszym kąpielom noworodka zwykle towarzyszy stres. Osobom, które nie mają większego doświadczenia poleca się stosowanie emulsji myjących, np. Emulinki oferowanej przez markę Skarb Matki. Wystarczy wlać do wody miarkę preparatu i rozprowadzić w wodzie dłonią. Podczas kąpieli jedną ręką podtrzymujemy dziecko, a drugą delikatnie polewamy je wodą. Emulinka delikatnie myje, skutecznie nawilża, natłuszcza i łagodzi podrażnienia. Wspomaga leczenie problemów skórnych związanych z suchością i świądem np. atopowego zapalenia skóry (AZS), wyprysku skórnego czy też łuszczycy. Nie zawiera konserwantów. Jeżeli nie możemy przygotować kąpieli, Emulinkę można zastosować bezpośrednio na zwilżoną skórę. Wtedy preparat nie wymaga spłukiwania wodą. Preparat może być stosowany już od pierwszych dni życia. Miesięczne maleństwo można już kąpać w Płynie do kąpieli z oliwką. Preparat delikatnie oczyszcza, natłuszcza i nawilża. Zawiera ekstrakt z rumianku oraz łagodne substancje myjące powierzchniowo-czynne.

Zabawa z pianką

Bardzo wygodna w użyciu jest również pianka. Jest przyjemna w dotyku i – co bardzo ważne – ciepła. Może być stosowana już od pierwszego miesiąca życia. Nie szczypie w oczka ani nie podrażnia delikatnej skóry dziecka, gdyż zawiera starannie dobrane substancje powierzchniowo-czynne, a nie zawiera mydła. Dodatek pochodnej z oliwy lekko natłuszcza i tworzy naturalną barierę ochronną niedojrzałej skóry niemowląt. Skutecznie zmywa brud i zanieczyszczenia. Mogą używać jej także dorośli ze skłonnością do alergii, atopii oraz przesuszania. Ma delikatny, przyjemny i naturalny zapach. Bardzo dobrze spłukuje się.

W kostce czy w płynie?

Dla osób preferujących tradycyjne mydła marka Skarb Matki przygotowała nowość – mydło w kostce Krabik. Wyprodukowane z myślą o najmłodszych, może być stosowane już od pierwszych dni życia. Zawiera tylko naturalne składniki nawilżające i myjące, dlatego w trakcie używania mogą pojawić się na nim pęknięcia, charakterystyczne dla naturalnych mydeł. Nie zawiera żadnych dodatków chemicznych, typu wybielacze, wypełniacze, barwniki, konserwanty. Delikatnie myje i pielęgnuje. Wręcz zalecane jest do mycia skóry wrażliwej oraz ze skłonnością do alergii.

Bardzo poręczne w stosowaniu jest Delikatne mydełko w płynie. Można je stosować zarówno do mycia rączek jak i całego ciałka dziecka. To z oferty marki Skarb Matki zawiera pochodną oliwy z oliwek oraz łagodne substancje myjące powierzchniowo-czynne, dlatego delikatnie myje zachowując naturalne pH, nawilża i natłuszcza.

Udostępnij:
0