Skórzana galanteria męska. Co jest teraz na czasie?

Skórzana galanteria męska. Co jest teraz na czasie?

Warto mieć zatem w garderobie przynajmniej kilka podstawowych skórzanych akcesoriów. Oto te najważniejsze.

1. Pasek do spodni

Niemal każdy wie, że kolor paska do spodni powinien współgrać z barwą i fakturą butów. Najwięcej możliwości w dobraniu ciekawego, skórzanego paska mamy podczas kompletowania strojów casualowych: wtedy możemy sobie pozwolić na oryginalne wariacje, jak paski z fakturowanej skóry, przypominającej łuski krokodyla czy węża. W połączeniu z butami o odważniejszych zdobieniach i kolorach, np. brogsami, mogą dać naprawdę świetny efekt.

Z klasyki w modzie pozostają gładkie, czarne, skórzane paski, najlepiej takie bez obszycia, zwłaszcza jeśli okazja jest oficjalna. W przypadku półformalnych spotkań warto również zwrócić uwagę na jasny lub ciemny brąz oraz granat, a także pokusić się o nieco bardziej wyszukaną klamrę.

Świetnym pomysłem są również paski plecione, które powinny być jednak dobierane wyłącznie do stylizacji casualowych. Łączą w sobie styl i swobodę, a także pozwalają na ciekawe połączenie skórzanych elementów z innymi materiałami, np. rzemykami lub sznurkiem.

2. Portfel

Portfel należy do niemal obowiązkowych akcesoriów szykownego mężczyzny. Trzymanie kart płatniczych, dokumentów oraz banknotów i monet w kieszeniach jest niewygodne, nieeleganckie, a przede wszystkim – niepraktyczne. Skórzane portfele z kolei nie tylko dopełniają cały ubiór, ale są również bardziej wytrzymałe od syntetycznych. Trudniej je rozpruć, a ich powierzchnia na długi czas pozostaje taka sama. Nawet jeśli pojawi się jakieś przetarcie, łatwo się go pozbyć, odświeżając całą strukturę.

Na czasie nadal pozostają ciemne, najlepiej czarne lub ciemnobrązowe, skórzane portfele, zarówno takie swobodnie otwierane, jak i z pojedynczym zapięciem. Najczęściej można spotkać prostokątne portfele, z kilkoma wąskimi przegródkami w środku oraz z przynajmniej jedną przeznaczoną na monety. Warto wybrać portfel z gładkiej skóry licowej, prosty i elegancki, ponieważ ze względu na swoją uniwersalność będzie pasował do każdego rodzaju ubioru – zarówno do formalnego, czarnego garnituru, jak i casualowego, bardziej swobodnego zestawu.

3. Rękawiczki

Skórzane rękawiczki wcale nie przestały być w modzie – i choć nosimy je wyłącznie w zimowe, chłodne dni, warto zadbać o ten element garderoby. Skórzany materiał sprawia, że są wyjątkowo ciepłe i nie przepuszczają zimna, są też odporniejsze na śnieg czy deszcz. Zazwyczaj najlepiej komponują się z płaszczem, dlatego lepiej wybierać te o gładkiej powierzchni, mało wzorzyste, w ciemnym kolorze, jak czerń czy brąz, lub nieco jaśniejszym, ale neutralnym, jak beż.

4. Podręczna teczka lub torba

Elegancki mężczyzna nie powinien upychać kieszeni spodni czy płaszcza, tylko trzymać wszystkie przedmioty w podręcznej teczce lub torbie. Nie tylko mają one użyteczną funkcję, ale także estetyczną – skórzana teczka to wyraz dobrego gustu oraz skrupulatności.

Teczkę lub torbę powinno się dobierać do butów – jeśli włożymy czarne buty, teczka również musi być czarna. W przypadku brązowego obuwia możemy sobie pozwolić na większą swobodę: jasny lub ciemny brąz albo beż sprawdzą się w takiej sytuacji idealnie. Bardzo istotny jest również rodzaj skóry. Do zamszowych butów najlepiej dobrać zamszową teczkę, choć zestawienie skóry licowej z zamszem również może dać ciekawy efekt – najważniejsze, aby zachować dobry smak i umiar.


Źródło: Borgio.co

Artykuł sponsorowany

Udostępnij:
0