Skuteczny, domowy trening – piękne ciało i szybki efekt

Skuteczny, domowy trening – piękne ciało i szybki efekt

Zaletą programu Ewy Chodakowskiej jest to, że nie wymaga żadnych sprzętów, można wykonywać go w domu, na dywanie. Efekty są szybko widoczne, dlatego często wybierają go osoby, które chcą poprawić wygląd sylwetki na ważną uroczystość lub na wakacyjny wyjazd. Skalpel to zestaw ćwiczeń, które angażują całe ciało, głównie brzuch, uda, ramiona i pośladki.

Skalpel – ogólny opis treningu

Trening Ewy Chodakowskiej trwa około 45 minut, podzielony jest na 7 bloków, każdy z nich koncentruje się na innej części ciała. Pierwsze 20 minut to ćwiczenia w pozycji stojącej, reszta wykonywana jest na macie. Trening składa się z dobrze znanych ćwiczeń, które tylko na pierwszy rzut oka wydają się łatwe i niewymagające. Ćwiczenia należy wykonywać spokojnie, precyzyjne, w tym treningu liczy się jakość. Ćwiczenia skalpel mogą wykonywać osoby początkujące, ale muszą się liczyć z tym, że na pewno po pierwszych treningach pojawią się zakwasy. Trening przynosi zdumiewająco szybkie efekty, które można zauważyć już po kilku tygodniach. Jego celem jest wysmuklenie oraz ujędrnienie ciała. Wskutek treningu mięśnie wzmacniają się od środka, wydłużają się, dzięki czemu sylwetka robi się bardziej napięta i wyprostowana.

Skalpel – opis ćwiczeń

W skład całego treningu wchodzą ćwiczenia, które często znane są ze szkolnych lekcji w-f. W treningu można znaleźć wznosy ramion, różnego rodzaju przysiady, wykroki i wypady, unoszenie nóg i bioder, pulsowanie, a także dobrze znane brzuszki, zwykłe i skośne. Ćwiczenia rozpoczyna rozgrzewka, która jest niezbędna przed każdym treningiem, w żadnym wypadku nie można o niej zapomnieć. Zapobiega kontuzjom i pomaga przygotować ciało do wysiłku. W trakcie rozgrzewki tempo jest umiarkowane, składa się głównie z przysiadów, wymachów rąk itp. Po rozgrzewce można przejść do treningu właściwego, który po kolej koncertuje się na poszczególnych częściach ciała:

  • nogi – w tym bloku prym wiodą przysiady, wymachy, wznosy nóg do góry. W trakcie ćwiczeń dochodzi do pobudzenia mięśni nóg i pośladków. Nogi robią się wyraźnie smuklejsze, a mięśnie widoczne.
  • ramiona – w tej części wykonywane są różne warianty deski, czyli ćwiczenia, w czasie którego trzeba podeprzeć się na łokciach i palach stóp. Początkowo ćwiczenie jest bardzo trudne, ale z każdym kolejnym dniem łatwiej będzie wytrzymać w tej wymagającej pozycji.
  • pośladki – kolejny problematyczny obszar. Chodowska proponuje przysiady i wykroki, które doskonale pobudzają wszystkie mięśnie.
  • plecy – ćwiczenia wykonywane są leżąc płasko na brzuchu i pracując nogami z bioder oraz w podporze przodem. Trzeba pilnować prawidłowego napięcia kręgosłupa.
  • brzuch – to bardzo problemowy obszar ciała dla większości kobiet. Zestaw ćwiczeń Ewy Chodakowskiej skalpel doskonale modeluje te obszary ciała, w skład ćwiczeń wchodzą brzuszki, rowerek itp. Ćwiczenia na brzuch Chodakowska skalpel są najbardziej wymagające z całego zestawu.
  • rozciąganie – to najprzyjemniejszy etap treningu, który ma na celu rozluźnić mięśnie i zrelaksować ciało.

Jak ćwiczyć skalpel – główne zasady treningu

Aby ćwiczenia Chodakowskiej skalpel przyniosły zamierzony efekt, muszą być wykonywane regularnie i prawidłowo. Trening nie przyniesie rezultatów, jeżeli będzie zrobiony szybko, niedokładnie. Trenerka zaleca, aby skalpel wykonywać 3-4 razy w tygodniu Bardzo ważne jest równomierne oddychanie. Trzeba pamiętać, aby przy wydechu napiąć mięśnie, a przy wdechu rozluźnić. Mięśnie brzucha muszą być cały czas napięte, sylwetka wyprostowana, należy patrzeć przed siebie. Ćwiczenia stojące muszą być wykonywane na lekko ugiętych nogach. Cały trening powinien być wykonany w równym tempie, a w przypadku gdy ilość powtórzeń jest niewykonalna, można ją zmniejszyć i bardziej skupić się na jakości. Po kilku treningach każde ćwiczenia będzie można wykonać tak, jak zakłada Ewa Chodakowska. Aby nie trening nie znudził się, warto wykonywać inne ćwiczenia Ewy Chodakowskiej np. killer, skalpel ii, turbo.

Efekty ćwiczeń z Ewą Chodakowską – skalpel czyni cuda

Ćwiczenia skalpel cieszą się dobrymi opiniami, według ćwiczących pań przynoszą rewelacyjne rezultaty. Po regularnym treningu można zaobserwować wzmocnienie mięśni i stawów, wyrzeźbienie sylwetki. Największe zmiany widoczne są w dolnej części ciała, ćwiczenia skalpel Ewy Chodakowskiej doskonale poprawiają wygląd nóg i pośladków. Bardzo ważny dla wielu osób, które zaczynają przygodę ze skalpelem, jest spadek wagi. Ćwiczenia Chodakowskiej zwiększają metabolizm kwasów tłuszczowych, dlatego chudnie się jeszcze długo po ćwiczeniach. Oczywiście, aby efekty odchudzający był większy, nie można zapomnieć o prawidłowej, dobrze zbilansowanej diecie. Po połączeniu diety i ćwiczeń w ciągu miesiąca można zgubić ponad 10 cm w pasie, znacznie wyszczuplić uda i biodra. Po treningu poprawia się nastój, rośnie samoocena, można zaobserwować wzrost energii. Trening zapewnia poprawę kondycji, poprawia równowagę oraz koordynację. Osoby początkujące mogą mieć początkowo problemy z dotrzymaniem tempa i prawidłowym wykonywaniem niektórych ćwiczeń, ale nie warto się zniechęcać, bo efekty pojawiają się bardzo szybko.

Ewa Chodakowska ma wiele innych treningów. Po sukcesie skalpela opracowała skalpel II turbo, który przynosi jeszcze lepsze rezultaty.

fot. materiały prasowe


Na bezpieczne zakupy z dostawą do domu zapraszamy do sklepu faceandlook.com

Noble Health, czekoladowy koktajl niskokaloryczny. Cena 40,79 zł

 

Udostępnij:
0