Face&Look > ZDROWIE > FITNESS > Mężczyzna > TAKICH ZAPAŚNIKÓW NIE WIDZIAŁEŚ!

TAKICH ZAPAŚNIKÓW NIE WIDZIAŁEŚ!

Ich ciała są gibkie i elastyczne, a mięśnie dają energię i szybkość. To jedyna dyscyplina sportu wymagająca takiej wszechstronności. Zobacz zapaśniczki i zapaśników w wyjątkowej sesji fotograficznej.

Ciała zapaśników muszą być elastyczne jak ciała gimnastyków. Ale zapasy to jednak sport walki, dlatego mięśnie zawodników muszą być też przygotowane na to, by w odpowiednim momencie i z piorunującą szybkością wyzwolić potężną siłę.
– Na dodatek trzeba bez przerwy szlifować technikę. Sportowcy z innych dyscyplin zazdroszczą nam wszechstronności. Siła w zapasach jest niezbędna, ale nasza dyscyplina nagradza za inteligencję, gibkość, szybkość i wytrwałość. To szlachetny sport walki, znakomicie kształtujący charakter – podkreśla Józef Tracz, były zapaśnik, olimpijczyk z trzema medalami, a także jeden z inicjatorów zawodowej Krajowej Ligi Zapaśniczej oraz twórca drużyny AZ (Akademii Zapasów) Supra Brokers Wrocław, której zawodniczki i zawodnicy wzięli udział w niezwykłej sesji fotograficznej.


Co przyciąga kobiety do tej dyscypliny sportu, od czasów starożytnych kojarzonej z mężczyznami?
– Zapasy harmonijnie budują sylwetkę, poprawiają koordynację ruchów, dają zwinność i dynamikę. Trening zapaśniczy jest o wiele bardziej wszechstronny niż jakiekolwiek zajęcia w fitness klubie – mówi Angelika Dytrych, jedna z zawodniczek AZ Supra Brokers Wrocław, siódma zawodniczka tegorocznych Mistrzostw Polski.


Krajowa Liga Zapaśnicza, pierwsza zawodowa liga w historii polskich zapasów, wystartowała 2 listopada 2016 roku. Bierze w niej udział sześć drużyn, a jeden mecz każdej kolejki można zobaczyć na żywo na antenie TVP Sport. Najbliższa transmisja z 9 listopada o godz. 18.00 z Wrocławia. W pojedynku na szczycie AZ Supra Brokers zmierzy się z Grunwaldem Poznań.
 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

OLIWIA25

Ciekawa sesja.

sisi13

Dla fanów zapasów to pewnie ciekawostka. Dla mnie...mało ciekawe.

Agaagaja

Nie podobają mi si tak umięśnione kobiety ale sesja ciekawa.

Dorota Niewiadomska

Takie sesje wydobywają z człowieka to co jest jego istotą.Dla mnie jest wybitnie bogata fotografia tego co komu w duszy gra.....

S-wa

wolę zdecydowanie piłkę nożną

lawina74

Podziwiam silne kobiety Smile

eliska

Ta dyscyplina akurat mi sie nie podoba u panów jak i u kobiet

Cameleonka

Niekoniecznie lubię zapasy a już na pewno nie dla kobiet.

wampa

o i panie też:)

matiz1232

ciekawe, nawet bardzo

Moniiaa

Fajne Smile

Iwo

Lepsza piłka nożna