Face&Look > MODA > PORADY > ZDROWIE > DIETA > Urządzenie do wyciskania soku. Które wybrać?

Urządzenie do wyciskania soku. Które wybrać?

Moda na zdrowe odżywianie zyskuje na popularności. Ludzie coraz baczniej i chętniej zwracają uwagę nie tylko na to, co jedzą, ale i na to, co piją. 

Jednak dokładne czytanie etykiety na kartonach z sokami nie skłania do zakupu. Soki ze sklepów zwykle zawierają sztuczne barwniki i dużo cukru. Zatem lepiej z nich zrezygnować i wybrać inne rozwiązanie, którym będzie zakup odpowiedniego urządzenia, gwarantującego napój najwyższej jakości. Pytanie tylko, co wybrać? Sokowirówkę czy może wyciskarkę? 

Sokowirówka! Czy to dobry zakup?

Sokowirówka jest urządzeniem, które podczas wydobywania soku z owoców lub warzyw, ściera je przy bardzo wysokich obrotach, nagrzewając się przy tym. Temperatura ma z kolei wpływ na jakość uzyskanego napoju, który zwyczajnie pozbawiony jest cennych, odżywczych dla organizmu składników. Ale to jeszcze nie wszystko. Sokowirówka nadaje się tylko do warzyw i owoców twardych, więc nie ma szans na przygotowanie np. ulubionego soku ze szpinaku. Niestety to urządzenie ma więcej wad niż zalet.

A może wyciskarka?

Jeśli myślimy o sokach z warzyw i owoców, które będą zdrowe i w pełni wartościowe, powinniśmy zdecydowanie sięgnąć po wyciskarkę. Na rynku dostępny jest szeroki asortyment tych urządzeń. Ostatnio rekordy popularności bije wolnoobrotowa wyciskarka, która dzięki zaawansowanej technologii powoli zgniata i miażdży warzywa i owoce. Urządzenie podczas pracy nie nagrzewa się, dlatego też z włożonych do niego produktów wydobywa wszystko, co najlepsze. Wolnoobrotowa wyciskarka do soków pozwala na wyciśnięcie soku ze wszystkich owoców i warzyw, również z zieleniny. Jeśli nosimy się z zamiarem zakupu takiego urządzenia, najlepiej zajrzeć na https://www.meru.pl/wyciskarki-do-owocow.html. Oprócz wyciskarki wolnoobrotowej na rynku dostępne są również poziome i pionowe. Ta pierwsza doskonale sprawdza się przy wyciskaniu soków zielonych z warzyw liściastych, ta druga natomiast jest idealna do cytrusów i owoców twardych.

Co zatem będzie najlepsze?

Niezaprzeczalnie, jeśli zależy nam na soku bogatym w wartościowe minerały, powinniśmy zapomnieć o sokowirówce i zakupić wyciskarkę, wybierając taką, która będzie dla naszych potrzeb najodpowiedniejsza.

fot. materiały prasowe

 
 

Dodaj komentarz

Komentarze

kylaina

Posiadam jedno i drugie, straszne do zmywania...

Karolina Zając

Mam wyciskarkę i uwazam,ze wcale nie jest taka trudna do czyszczenia. Jeśli kupisz sobie droższy porządniejszy sprzet to będzie się składał jedynie z kilku części. A zalety z posiadania wyciskarki są moim zdaniem o wele wieksze niż kilka niedogodności związanych z jej czyszczeniem. Soki są bardzo smaczne, poza tym mają o wiele więcej składników zdrowotnych niż w sokach jakie mozemy kupić w sklepach.Tak poza tym jest wiele zdrowych soków, ktore mozna przygotować równiez i bez konieczności korzystania z wysiskarki i sokowirówki. Polecam przepis na sok z kiszonego buraka, który ostanio odkryłam. Jest wspaniały i niesamowicie wprost zdrowy. https://zdrowie.tvn.pl/a/sok-z-kiszonego-buraka-wlasciwosci-stosowanie-p... -  tutaj jest przepis. 

ziajka wt

Ja mam sokowirówke

sisi13

Niestety mam sokowirówkę, ale jej nie używam. Wyciskarka byłaby dla mnie zdecydowanie lepsza.