Włosy wysokoporowate - charakterystyka

Zasługujesz na to, by mieć piękne i zdrowe włosy. Jednak aby osiągnąć ten cel, często trzeba wykonać dużo pracy. Piękne włosy to przede wszystkim zadbane włosy. Entuzjastki pielęgnacji włosów coraz częściej podkreślają to, jak duże znaczenie ma struktura naszych włosów w kontekście doboru odpowiedniej strategii pielęgnacyjnej. Podzielamy ten entuzjazm do “włosowej samowiedzy” - uważamy, że jest ona bardzo ważna i bez niej nie możemy mówić o prawdziwie świadomej pielęgnacji. Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Szczególnie istotna okazuje się porowatość naszych włosów - to, czy nasze włosy są wysoko-, nisko-, czy średnioporowate nie jest bez znaczenia z perspektywy tego, jak powinniśmy o nie dbać. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej charakterystyce włosów wysokoporowatych. Po czym poznać, że mamy włosy wysokoporowate i jak o nie zadbać?

 

Charakterystyka włosów wysokoporowatych

 

Na porowatość włosów wpływa wiele czynników. Wśród nich wymienić możemy chociażby geny, dietę i kosmetyki, których na co dzień używamy. O tym, jaką porowatość mają nasze włosy, możemy się dużo dowiedzieć na podstawie tego, jak się zachowują. O włosach wysokoporowatych najczęściej mówimy wtedy, gdy często się puszą, a wilgoć jest ich największym wrogiem. W dodatku takie włosy są łamliwe i podatne na uszkodzenia. Niezwykle łatwo się plączą i są szorstkie w dotyku.

By uniknąć intensyfikacji tych negatywnych efektów, trzeba podarować swoim włosom specjalne traktowanie. By poprawić kondycję swoich włosów, należy pożegnać się ze stylizacją na gorąco i częstym farbowaniem - są one bardzo podatne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

Takie włosy zdecydowanie nie lubią częstego prostowania i kręcenia. Dobrą praktyką jest na przykład delikatny masaż skóry głowy podczas mycia.

 

Jakich produktów do nich używać?

 

By włosy wysokoporowate były piękne i zdrowe, potrzebują odpowiedniej pielęgnacji.

W kontekście włosów wysokoporowatych słowo-klucz to odżywienie. Jeśli decydujemy się na kupno masek do włosów, to powinniśmy upewnić się, że mają bogaty skład (szczególnie istotna jest zawartość odpowiedniej ilości emolientów). By uchronić włosy przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, warto zabezpieczać je olejkiem. Generalnie można powiedzieć, że regularne olejowanie jest jedną z najlepszych praktyk pielęgnacyjnych w przypadku włosów wysokoporowatych.

Wszystko, czego potrzebujecie do tego by prawidłowo zadbać o swoje “wysokopory”, znajdziecie na stronie naszej drogerii internetowej - faceandlook.com. Mamy tam niezwykle szeroką ofertę kosmetyków, które sprawdzą się świetnie do różnych typów włosów.

 

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów