City break. Może tak spędzisz majówkę?

Polacy coraz częściej wyjeżdżają na krótkie urlopy do różnych miast, aby aktywnie je zwiedzać, poznać lokalną kuchnię i rozrywki. Korzystając z tanich linii lotniczych odwiedzają europejskie metropolie. Coraz częściej weekendowe wypady organizują również w kraju, odwiedzając atrakcyjne turystycznie miasta, jak na przykład: Trójmiasto, Kraków, Wrocław czy Warszawę.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez serwis Prezentmarzeń, aż 37% Polaków chce wyjechać na urlop nawet 3 razy w roku, ale za to na krótsze wakacje. Idea city break dobrze wpisuje się w tę potrzebę, pozwala na intensywne zwiedzanie wybranego miasta i skorzystanie z lokalnych atrakcji.

— Polacy coraz bardziej starają się spędzać czas wolny aktywnie, a wyjazdy typu city break są odskocznią od codziennej rutyny i pozwalają na szybki zastrzyk energii oraz chwilę relaksu poza miejscem zamieszkania  mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

City break to popularny trend turystyczny, praktycznie na każdą kieszeń, z którego korzysta coraz więcej Polaków. Zarówno europejskie, jak polskie miasta kuszą ciekawymi i oryginalnymi atrakcjami, które poza zabytkami przyciągają spragnionych przygód turystów.

Oprócz zabytków i popularnych miejsc turystycznych, podczas takich wyjazdów zainteresowaniem cieszą się także lokalne atrakcje związane z realizacja sportów ekstremalnych w powietrzu, za kierownicą, a w przypadku miast położonych nad morzem lub rzeką, również sporty wodne.

— Lot widokowy samolotem, skok na bungee, wizyta, lot w tunelu aerodynamicznym, Flyboard – to niestandardowe i ciekawe atrakcje, które oferują współczesne polskie miasta. Jak wynika z naszych obserwacji, podczas urlopu jesteśmy skłonni wydać więcej na oryginalne rozrywki, średnio przeznaczamy na nie podczas wyjazdu 300-400 zł. Zauważyliśmy, że od kliku lat rośnie zainteresowanie Polaków aktywnym spędzaniem czasu i próbowaniem niestandardowych form rozrywek podczas wyjazdów typu city break. Jak wynika z naszych obserwacji, największym zainteresowaniem cieszą się propozycje Krakowa, Warszawy, Gdańska, Gdyni, Wrocławia czy Poznania — komentuje Grzegorz Rożalski.

Znalezienie dobrego, ekonomicznego połączenia i noclegu w przystępnej cenie to priorytety w planowaniu wypadu do wybranej aglomeracji. Wyjazdy typu city break odbywamy zarówno w parach, jak w większym gronie rodziny czy przyjaciół. Wyjazdy w grupie, ze względu na aspekt finansowy, pozwalają skorzystać z ciekawszych i droższych atrakcji, jak na przykład: wspólny lot widokowy nad miastem, rejs łodzią motorową, a nawet lot balonem.

Aktualnie Polacy więcej niż kilka lat temu wyjeżdżają na urlopy, ale zmienia się ich długość oraz intensywność. Zazwyczaj są to 2 dłuższe urlopy w roku kalendarzowym, a trzeci coraz częściej wygospodarowany z dni wolnych to krótki, ale intensywny wyjazd, aby zobaczyć i zwiedzić wybrane miasto.


fot. materiały prasowe

Udostępnij:
0