Jak wybrać pierścionek z brylantem? Najlepsze propozycje na zaręczyny tylko od A&A

W życiu każdego mężczyzny przychodzi taki moment, w którym jest gotów zadać to jedyne, najważniejsze pytanie swojej ukochanej. Jakby stresu z wyborem miejsca i chwili było mało, dochodzi także problem, jaki powinien być idealny pierścionek zaręczynowy i czym się kierować przy jego zakupie. Tym, jaki kupić pierścionek zaręczynowy i czym się kierować na pierwszy rzut oka, zajmiemy się poniżej.

Klasyczny pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

 

Kiedy myślimy "pierścionek zaręczynowy", pierwsze co widzimy oczyma wyobraźni to złote pierścionki z brylantami. Dlaczego? Czy to wpływ reklam i telewizji? Salonów jubilerskich? Przede wszystkim tradycji. Diament w szlifie brylantowym, czyli brylant już od dawien dawna symbolizuje czystość i trwałość związku, a złoto w tym ujęciu pokazuje, jak cenna jest dla nas przyszła narzeczona. Nic więc dziwnego, że właśnie taki wybór pierścionka zaręczynowego utrwalił się jako klasyczny.

Wybór idealnego pierścionka zaręczynowego z brylantem – od czego zacząć?

 

Z jednej strony wiadomo, że klasyczne rozwiązanie jest dobre, ale wielu mężczyzn ma swoją wizję, jaki pierścionek zaręczynowy wybrać. Od czego zacząć? Najpierw warto znaleźć porządny, renomowany sklep z tradycjami. Dlaczego? Żeby nie dać się oszukać, nie przepłacić za produkty słabej jakości lub z drugiej kategorii materiałów i aby mieć wsparcie doświadczonych sprzedawców podczas wyboru tego ważnego klejnotu.

Doskonałym miejscem do dokonania takiego zakupu będzie Dom Jubilerski A&A. Oto dlaczego:

  • wszystkie produkty z oferty A&A są wykonane z prawdziwych kruszców i kamieni, a każdy wyrób, kamień czy metal jest sprawdzany, niezależnie od jak zaufanego dostawcy podchodzi. Każdy wyrób, taki jak pierścionki zaręczynowe, obrączki czy bransoletki, posiada certyfikat autentyczności;

  • A&A nie bawi się w sztuczne zawyżanie cen, aby później móc ogłosić "cudowną" promocję. Prezentowane klientom ceny zawsze dokładnie odzwierciedlają wartość wyrobu;

  • produkty dostępne w każdym salonie jubilerskim (jest ich łącznie sześć) czy przez stronę internetową to jedyna w swoim rodzaju ręczna robota, a nie masówka produkowana maszynowo;

  • w przeciwieństwie do sieciówek domjubilerski.aia.pl używa wysokiej jakości złota w próbie 14k 585, co daje aż o 75% więcej złota w wyrobie niż w używanej najczęściej próbie 12k 333. To samo tyczy się kamieni szlachetnych. A&A używa w swoich produktach kamieni wyższej jakości (vs/g) niż stosuje się powszechnie na rynku (si/h),

  • nie jesteś pewien, jaki rozmiar palca ma Twoja przyszła narzeczona ani jaki powinien być rozmiar pierścionka zaręczynowego, a znalazłeś ten jedyny? Nie martw się, A&A skoryguje jego wielkość, jeśli będzie za duży.

Wszystkie te zalety prowadzą do wniosku, że biżuteria zaręczynowa produkcji A&A nie dość, że nie traci z czasem na wartości, to wręcz na niej zyskuje.

Wybierz kamień umieszczony w pierścionku

 

Jaki wybrać kamień i czym się kierować? Pierwsze, co musisz ustalić, to tak naprawdę preferencje Twojej wybranki. Jeśli lubuje się w klasycznej złotej biżuterii, to wygląd diamentu reprezentować będzie szlif brylantowy. Jeśli jednak jej gust jest bardziej nowoczesny, to wiedz, że pierścionki zaręczynowe mogą przybierać najróżniejsze, ciekawe i oryginalne formy.

Do wyboru jest białe złoto, różowe złoto czy platyna, jednak dopiero szlif i barwa kamienia zdobiącego pierścionek mogą zamienić ten symbol miłości w prawdziwe arcydzieło. Wybierając klasyczny diament, warto zawsze sprawdzić dwa najważniejsze parametry, jakimi są:

  • barwa kamienia określana literami od D do Z (im bliżej D, tym lepiej)

  • czystość kamienia przyjmująca oznaczenia (od najlepszych): FI, IF, VVS1, VVS2, VS1, VS2, SI1, SI2, PI1-PI3, które opisują ilość skaz na powierzchni i wewnątrz kamienia.

Mając na uwadze te parametry, pozostaje decyzja dotycząca ilości kamieni i ich rodzaju, bo wbrew pozorom brylanty to nie jedyny wybór. Wiele osób decyduje się również na szafiry, rubiny czy szmaragdy umieszczane w pierścionkach zaręczynowych dodatkowo, "w towarzystwie" brylantów.

Sprawdź jakość złota i kamienia

 

Jeśli kupujesz w A&A nie musisz sprawdzać jakości ani o nią dopytywać. Jakość produktów mówi sama za siebie, a certyfikat zostanie Ci przedstawiony nawet jeśli o to nie prosisz. Jeśli jednak decydujesz się na zakup pierścionka w innym miejscu, zawsze sprawdzaj próbę złota (także przy białym złocie) i jakość kamieni, żebyś nie przepłacił za złoto słabej jakości czy kolorowe kamienie szlachetne pełne skaz. Na pewno zależy Ci, żeby lewą dłoń Twojej przyszłej narzeczonej zdobiła odpowiedniej jakości biżuteria.

Porównaj ceny u konkurencji

 

Ceny na rynku są różne, ale musisz mieć na uwadze, że oszlifowany diament czy uncja złota wszędzie kosztują podobnie. Stąd, gdy zamierzasz wybrać pierścionek zaręczynowy, musisz być czujny, bo niska cena będzie oznaczać, że któryś z materiałów może nie spełniać Twoich oczekiwań. Jeśli porównasz ceny u innych marek, zauważysz, że ceny A&A są nieco wyższe niż u konkurencji, jeśli natomiast sprawdzisz, z jakich materiałów A&A robi pierścionki zaręczynowe – zrozumiesz dlaczego tak jest. Wiąże się to przede wszystkim z polityką firmy, której sztandarową wartością jest uczciwość. Jasno określone ceny za dobrej jakości materiały i żadnych kruczków, mega promocji czy podróbek.

 

 

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

Natalia Brz

Od siebie polecam poszukać biżuterii w niewielkich sklepach jubilerskich. Biżuteria taka będzie znacznie tańsza niż biżuteria w dużych sieciówkach. Możecie kupić lepszej jakości kamienie, srebro i złoto lepszej próby. Dzięki temu diament w tej samej cenie będzie znacznie bardziej okazały - będzie to zakup na długie lata tak więc moim zdaniem dobrze jest się postarać. Od siebie polecam zajrzeć sobie jeszcze do Marko. W sklepie jest piękna damska biżuteria, nie tylko pierścionki z brylantami ale i ładne bransoletki czy naszyjniki https://www.marko.pl/bransoletki-zlote

produkty partnerów