Jak założyć darmowe konto bankowe?

Jak założyć darmowe konto bankowe?

 

Darmowe konto bankowe – jakie to konto?

Mówiąc o darmowym koncie bankowym, trzeba wziąć pod uwagę jego kilka podstawowych parametrów. Bezpłatne konto osobiste to nie tylko takie, za które nie są pobierane opłaty z tytułu prowadzenia rachunku, ale również nie ponosi się z jego tytułu kosztów przelewów, płatności online i w sklepach stacjonarnych oraz wypłat z bankomatów (także innych sieci banków), czyli wszystkich podstawowych operacji, które są przeprowadzane w ramach konta. W celu obniżenia opłat do zera niezbędne może się okazać spełnienie wymogów określonych w regulacjach bankowych. Jedną z nich jest zapewnienie stałych wpływów, w określonej kwocie, w skali jednego miesiąca. Może to być 2 lub 3 tysiące złotych albo inna kwota, choć zdarza się, że wystarczające jest zapewnienie wpływu z wynagrodzenia, obojętnie w jakiej wysokości. Takie obostrzenie nie obowiązuje jednak w przypadku kont studenckich przeznaczonych dla osób uczących się, między 18 a 26 rokiem życia. Inna regulacja, która znajduje się bardzo często w tabelach prowizji i opłat, dotyczy ilości wykonywanych w ciągu miesiąca operacji. Aby konto bankowe było zupełnie darmowe, trzeba zwykle wykonać od jednej do kilku operacji w skali miesiąca (np. używając do tego celu karty płatniczej lub aplikacji bankowej zainstalowanej na swoim urządzeniu przenośnym). Warto dokładnie przeanalizować ofertę banków, by wybrać takie konto, które w tej kwestii będzie najlepiej dostosowane do naszych potrzeb.

Zakładanie darmowego konta krok po kroku

Darmowe konto bankowe można założyć osobiście lub za pośrednictwem internetu. W tym pierwszym przypadku należy udać się do placówki banku (sprawdzając uprzednio godziny jego pracy) i podpisać umowę o prowadzenie rachunku, podając swoje dane osobowe. Konto w takim przypadku uruchamiane jest już zwykle po opuszczeniu banku. Innym sposobem założenia darmowego konta jest skorzystanie z elektronicznego formularza dostępnego na stronie. Wpisuje się w nim swoje podstawowe dane osobowe (imię i nazwisko, PESEL) oraz podaje się dane do kontaktu, np. telefon komórkowy i adres e-mail. Następny krok należy do banku, który kontaktuje się z nami i umawia na wizytę kuriera z umową. Można wskazać dzień, godzinę oraz miejsce dostarczenia umowy. Po zweryfikowaniu tożsamości (pamiętajmy o tym, by mieć przy sobie dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający, że jesteśmy tą osobą, która może podpisać umowę!) podpisany egzemplarz umowy jest zabierany przez kuriera do siedziby banku. Konto osobiste uruchamiane jest zwykle w kolejny dzień roboczy lub parę dni później, w zależności od tego, kiedy umowa zostanie dostarczona do banku.

Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę konta bankowego?

Darmowe konto bankowe najczęściej wybieramy, opierając się o reklamy bankowe lub polecenia ze strony bliskich. Warto jednak posiłkować się także rankingami kont dostępnymi w internecie. Można w nich odnaleźć nie tylko oceny użytkowników kont, ale również poznać ich komentarze. Dzięki temu zdobędzie się rozbudowaną informację na temat oferty danego banku.

Artykuł sponsorowany


Na udane zakupy przedświąteczne zapraszamy do sklepu faceandlook.com

Komplet do ciasta Napoli firmy Ambition, 7-elementowy. Cena 30 zł

 

 

Udostępnij:
0