Jak schudnąć po 40-tce?

Osoby, które decydują się na przejście na dietę po ukończeniu 40 roku życia szybko zauważają, że jest im trudniej osiągnąć pożądane efekty niż kiedyś. Pojawia się wówczas przekonanie, że na pewno robią coś źle.

Faktem jest, że w pewnym wieku problemy z odchudzaniem są czymś zupełnie normalnym. Nie ma zatem powodów do zmartwień. Dzieje się tak po prostu dlatego, że im organizm jest starszy, tym trudniej jest mu pozbyć się zbędnych kilogramów. Dlatego chcąc schudnąć po 40-tce trzeba zachować szczególną cierpliwość - cały proces może potrwać znacznie dłużej niż kiedyś. Nie znaczy to jednak, że skuteczne odchudzanie po 40-tce nie jest możliwe. Wystarczy, że zadbamy o kilka podstawowych elementów, a prawdopodobieństwo wypracowania sukcesu znacznie się zwiększa. Zanim jednak je przedstawimy, krótko opiszemy, jaka jest przyczyna pojawiających się w pewnym momencie życia trudności z sylwetką.

 

Dlaczego im jesteśmy starsi, tym trudniej schudnąć?

Dla wielu osób osiągnięcie pewnego wieku wiąże się z niepożądanymi zmianami w wyglądzie sylwetki. Osoby, które całe życie cieszyły się szczupłym ciałem nagle zauważają, że nie wyglądają już tak dobrze jak kiedyś, mimo że w ich stylu życia nie doszło do zmian, które mogłyby się do tego w istotny sposób przyczynić. Może to w dewastujący sposób wpłynąć na naszą samoocenę i obniżyć radość z tego, co udało nam się wypracować w innych sferach życia. Jaki jest tego, że z wiekiem nasze ciało traci na doskonałości? Główną przyczyną nabierania dodatkowej masy ciała po osiągnięciu wieku średniego jest fakt postępującego z roku na rok procesu spowolnienia metabolizmu. Metabolizm, najprościej rzecz ujmując, jest to ogół procesów związanych z przemianą materii. W zależności od tego, w jakim tempie przebiega, ma to szereg różnych konsekwencji dla naszego organizmu. Najważniejszą są wahania naszej wagi. Mimo że spowolnienie metabolizmu jest procesem naturalnym, jednak bardzo często przyczyniamy się do przyspieszenia tego procesu. Najczęstszymi przyczynami są zbyt długie przerwy między posiłkami, nieodpowiedna ilość białka w diecie, nieodpowiednie nawodnienie organizmu i stres. Przy nie pogarszaj kondycji swojego metabolizmu, należy tego unikać.

 

Jak przyspieszyć metabolizm?

Sposobów na przyspieszenie metabolizmu jest wiele. Większość z nich jest bezpośrednio związana z naszym stylem życia. Im jesteśmy starsi, tym większą wagę powinniśmy przykładać do tego, jak traktujemy swój organizm. Wśród najważniejszych metod przyśpieszania metabolizmu wymienia się odpowiednią ilość snu, zbilansowana dietę i dobrze dostosowany plan treningowy. Te trzy elementy w nieoceniony sposób wspierają pracę naszego organizmu, w tym przemianę materii. Współczesny styl życia sprawia jednak, że bardzo trudno jest nam znaleźć czas na pilnowanie wszystkich tych rzeczy. Zarówno dobranie diety, która będzie w sobie zawierała wszystkie niezbędne składniki odżywcze, jak skonstruowanie dobrego planu treningowego wymaga dużo naszej uwagi i czasu, którego ze względu na konieczność godzenia życia zawodowego i rodzinnego mamy bardzo mało. Dlatego najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy specjalistów, którzy pomogą nam opracować strategię naszego odchudzania. Coraz większą popularnością cieszą się różnego rodzaju turnusy odchudzające dla dorosłych, podczas których przez kilka tygodni uczestnicy zapoznawani są ze wszystkimi tajnikami skutecznego pozbywania się wagi, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo ich sukcesu. Eksperci z zakresu dietetyki i opracowywania planów treningowych podkreślają, że obozy odchudzające i kondycyjne są świetną opcją dla osób, które wcześniej nie podejmowały prób zmiany swojego stylu życia. Czas spędzony pod opieką specjalistów, bogaty w różnego rodzaju porady i wskazówki, chroni przed popełnieniem różnych błędów, co wśród osób rozpoczynających swoją przygodę z odchudzaniem jest niezwykle częste.

 

Artykuł powstał we współpracy z marką Fox Boot Camp

 

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

Natalia Brz

Co mogę doradzić od siebie dla tych wszystkich, którzy chcą ograniczyć słodycze - Wybieraj zdrowsze alternatywy - Zamiast słodyczy, spróbuj wybrać zdrowsze przekąski, takie jak owoce, orzechy, warzywa, chleb pełnoziarnisty lub jogurt naturalny z owocami.Ustal konkretne dni na "odstępstwa" - Ustal dni w tygodniu, w których możesz sobie pozwolić na ograniczenie takich słodkości Wink Poza tym jest bardzo wiele zamienników na jedzenie słodyczy. Można sobie o tym poczytać w sieci Smile https://www.zdrowy-styl-zycia.pl/produkty-bez-cukru-zdrowa-dieta-dla-kaz...

produkty partnerów