Niezastąpione działanie wody

Niezastąpione działanie wody

Woda ma pozytywny wpływ na cały organizm. W najnowszym odcinku DermoTV, można dowiedzieć się jakie są główne korzyści picia wody: – wypłukuje nadmiar toksyn i polepsza się kondycję skóry oraz włosów i paznokci. Dbanie o prawidłowe nawodnienie przeciwdziała uczuciu senności i pomaga w koncentracji. Istotne jest więc, aby nie zapominać o regularnym piciu wody w ciągu dnia.

Ile wody pić?

Przeciętny człowiek powinien wypijać minimum 2 litry wody na dzień, jednak wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań. W zależności od płci, wieku, wagi i stylu życia, ilość wody niezbędnej do utrzymania prawidłowego nawodnienia skóry będzie inna. Wszystkie wymienione czynniki powinny więc być brane pod uwagę przy badaniu dziennego zapotrzebowania organizmu. Ważne jest również, aby pić wodę regularnie, małymi dawkami w ciągu całego dnia. Dobrym sposobem jest noszenie małej butelki wody w torbie – zawsze jest pod ręką więc odruchowo powinno się po nią sięgać. Można też dla urozmaicenia dodawać rożne owoce do smaku oraz liście mięty.

Odwodnienie organizmu

Nawodnienie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Suchość w gardle, popękane usta i napięta skóra to tylko podstawowe objawy braku odpowiedniej ilości wody w diecie. Jej brak powoduje również zmęczenie i ospałość, które towarzyszą obniżonemu samopoczuciu. Odwodnienie wpływa negatywnie również na skórę, która jest pozbawiona blasku i skłonna do tworzenia się głębokich zmarszczek. Dlatego tak ważne jest prawidłowy poziom wody w skórze, o który należy dbać zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz.

Nawilżenie i odżywienie      

Bogate w składniki odżywcze kremy i emulsje działają nie tylko ujędrniająco, wygładzająco lub zapobiegają zmarszczkom. Wraz z regularnym piciem wody stanowią doskonałe dopełnienie odpowiedniego nawilżenia organizmu i pozwalają utrzymać młody wygląd na dłużej. Taka pielęgnacja będzie o wiele bardziej skuteczna niż jakiekolwiek zabiegi medycyny estetycznej.

Więcej informacji  możecie znaleźć w najnowszym odcinku DermoTV, dostępnym pod linkiem: https://youtu.be/415OHWYfsKU 

Udostępnij:
0